Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puu

Unistuse täitumist saad toetada ühekordselt või püsiannetusega aastaringselt.

Lapsi ilma kingita

0 / 0

Põlvamaa
Põlvamaa
Saaremaa
Saaremaa
Tallinn
Tallinn
Tartumaa
Tartumaa
Valgamaa
Valgamaa
Viljandimaa
Viljandimaa
Harjumaa
Harjumaa
Ida-Virumaa
Ida-Virumaa
Järvamaa
Järvamaa
Lääne-Virumaa
Lääne-Virumaa
Laste huvid
Laste huvid
Pärnumaa
Pärnumaa
Pereüritused
Pereüritused

Ole osake jõuluimest!

Vali lapse kingisoov, mille täitumisele tahad kaasa aidata ning tee annetus vastavalt oma võimalustele. Suuremate unistuste täitmiseks kogu kokku sõbrad, kes soovivad samuti aidata.

Lapsi ilma kingita

15

Liigu hiirega maakaardil või Jõulusoovide puu tuledel, et näha, millised asendus- ja perekodud ning laste turvakodud projektis osalevad. Maakonna valimiseks tee hiireklikk.

Ole osake jõuluimest!

Vali lapse kingisoov, mille täitumisele tahad kaasa aidata ning tee annetus vastavalt oma võimalustele. Suuremate unistuste täitmiseks kogu kokku sõbrad, kes soovivad samuti aidata.

Heade inimeste tehtud annetuste eest soetavad asenduskodu perede perevanemad ja SEB Heategevusfondi vabatahtlikud kingitused, mis jõuavad jõuluõhtul turva- ja asenduskodus elavate lasteni.

Heade inimeste tehtud annetuste eest soetavad asenduskodu perede perevanemad ja SEB Heategevusfondi vabatahtlikud kingitused, mis jõuavad jõuluõhtul turva- ja asenduskodus elavate lasteni.

Leia lapse unistus!


Palun vaata annetuse tegemise võimalusi teistest kategooriatest.

Jõulusoovide puu

Jõulupuu: Selle aasta tehnikakingihitt: LED-ribad

Jõuluvana saab igal aastal väga palju kirju, kus soovitakse erinevaid tehnikaseadmeid kõlaritest ja kõrvaklappidest nutikelladeni välja. Tänavune tehnikavaldkonna jõulukingihitt on aga värvilised LED-tuled, mida on lihtne oma tuppa üles sättida ja mille abil saab luua väga mõnusaid meeleolusid. Viljandimaa tüdruk Kristi (14) käis hiljuti tuttaval külas ja nägi seal LED-tuledega kaunistatud tuba
8.12.2022

Jõulupuu: Silmist loetud soovid ehk eriliste laste jõulukingid

Eestimaa asendus- ja perekodudes elab lapsi, kes on natuke erilisemad – mõni on suur rahmeldaja, mõni räägib ainult pilkude keeles, mõne päevad mööduvad vaid voodis ja mõnel kestavad mängud kauem kui lastel tavaliselt. Üks on aga kindel – nad kõik ootavad pikisilmi jõuluvana, kellel kotis just neile mõeldud armas kingitus! Pärnumaal elav 9-aastane Tauno on suur tegutseja ja eriliselt toimekas
7.12.2022
Seltskond telkimas

Jõulupuu: Pered ootavad jõuluvanalt ühist aega ja koosolemise rõõmu

Perede ühistest jõulusoovidest kumab läbi soov koos rohkem aega veeta. Tahetakse kogu perega reisile minna, matkata või spaad külastada. Paljud unistavad ka kodumasinast, mis elu lihtsamaks teeks ja taas rohkem ühist vaba aega looks. Tallinnas elav 6-lapseline pere rõõmustaks väga Baltic Toursi kinkekaardi üle, sest sellele perele meeldib koos reisida. Nad on rännanud palju Eestis, aga ka
5.12.2022

Jõulusoovide puu korduma kippuvad küsimused

Laste soovid oleme jõulupuule koondanud koostöös asenduskodude pereemade, kasvatajate ja juhatajatega, kes jõulusoovid kokku kogusid ning laste kirjad-joonistused jõuluvana poole teele saatsid. Asendus- ja perekodudes kasvavad Eestimaa lapsed on lapsed nagu teisedki: nad ei ole “teistsugused” kui tavaperedest pärit lasteaia- või klassikaaslased. Me ei saa neile jõuludeks kinkida uut kodu või vanemaid, aga jõulukink on kõigi jaoks oluline. Jõulurõõmust osa saada igatsevad kõik lapsed, elagu nad siis asendus- ja pere-, turva- või päriskodus.

Kingitused soetatakse perevanemate ja kasvatajate ning vabatahtlike abiga, parimat hinda ja kvaliteeti aluseks võttes, et paljude elektroonikafirmade, mänguasjade importijate, maiustuste tootjate jt toodangu hulgast leida just need asjad, mida lapsed on soovinud. Väiksematesse pakkidesse pannakse soovkingitusele lisaks ka üllatusi vastavalt lapse eale, et jõuluõhtul ootaks last ees tõeline jõulupakk.

„Jõulusoovide puu“ projekti raames heade toetajate poolt annetatud summad lähevad sajaprotsendiliselt väljavalitud kingituste soetamiseks. 

Jõulusoovide puul on pea 500 kingisoovi. Sellise hulga kingituste linnadevaheline logistika on praegusel koroonaajal keeruline ja kulukas. Samuti soovime tagada, et kingipakkides poleks juba kasutatud esemeid, sest paraku on selline olnud mõne varasema korra kogemus, kui lisaks rahale sai annetada ka kingipakke. Need on vaid paar põhjust, miks kogume laste jõulusoovide täitmiseks rahalisi annetusi.

Jõulusoovide puu ei ole vaid raha annetamise võimalus. Alati on võimalik panustada ka teisiti. Näiteks ootavad ka sel aastal mitmed asendus- ja turvakodud jõuluvanasid, kes jõulupeo õhtul punases mantlis ja valge habemega nende uksele koputaks ja eht-jõuluvanalikul moel lastele kingipakid luuletuste vastu kätte jagaks. Jõuluvanadel palume oma valmisolekust märku anda aadressil info@heategevusfond.ee.

Varasemate aastate kogemuste hulka kuulub näiteks üks ehetevalmistamise hobiga proua, kes, kui oli märganud ühe tüdruku kõrvarõngasoovi, sellele tüdrukule autoritööna terve komplekti ehteid valmistas. Reklaamiagentuur tuunis aga oma vanad arvutid töökorda, pani need oksjonile ja saadud tulu eest soetati peremajadesse vajaminevat. Osavate kätega poisid valmistasid väikesele poisile igatsetud garaaži, mida polnud võimalik soetada kaubanduskeskuste mänguasjalettidelt – just sellise, kuhu poiss sai igal õhtul oma autod puhkama sättida. Peremajade soovid, mis hinna poolest on üksiksoovidest kopsakamad, saavad täidetud ühisannetustena: nii näiteks koguvad raha sõpruskonnad või korraldatakse töökohas „piparkoogiturg“, mille tulu läheb „Jõulusoovide puule“ annetuseks vmt – võimalusi toetamiseks on palju.

Turva- ja asenduskodudes kasvavad Eestimaa lapsed on lapsed nagu teisedki: nad ei ole „teistsugused“ kui tavaperedest pärit lasteaia- või klassikaaslased. Me ei saa neile jõuludeks kinkida uut kodu või vanemaid, aga jõulukink on nende jaoks samuti oluline. Jõulurõõmust osa saada igatsevad kõik lapsed, elagu nad siis asendus-, turva- või päriskodus.

Jõulurõõm on täiuslik, kui jõulukuuse all täituvad soovid, millest on pikaajaliselt rõõmu. Laste vajadused on erinevad ja näiteks mobiiltelefon, mille abil laps saab kaugel elava vanaema või vennaga ühenduses olla, pole ju miski, mille soovimist võiks pidada ahnuseks või kinkimist ülekuldamiseks. Nii nagu erinevad laste soovid, on seda ka annetajate võimalused ning hea meel on tõdeda, et seni oleme üheskoos kõigi laste unistused teoks saanud teha.

Laps võib asenduskodus elada kuni 18-aastaseks saamiseni või kui läheb edasi õppima, siis saada osa järelhoolduse teenusest. Asenduskodus elavatel noortel puudub tugivõrgustik, kes aitaks veel õppival ja iseseisvat elu alustaval noorel majanduslikult toime tulla. Jõulukinki ootame ja tunneme sellest rõõmu ju olenemata oma vanusest. Asjast endast olulisem on tunne, et sinust hoolitakse ja sa pole üksi.

Asendus- ja turvakodudes, kus ühes peres elab koos 5 kuni 7 last, on lastele tagatud üldine heaolu: lastel on katus pea kohal ja söök laual. Puudus on aga isiklikust tähelepanust ja seda eesmärki meie jõulukampaania täita soovibki. Tavaperes kasvava lapse heaks ühendavad vanemad ja vanavanemad oma võimalused, et laste unistused teoks teha. Meie asendus- ja turvakodudes peatuvatel lastel kahjuks pahatihti toetavad lähisugulased puuduvad ning annetaja toetus on nende jaoks ainus võimalus unistuse täitumiseks. Jõuluvana saab olla toeks, tuues meile tuttavat jõulurõõmu ja maisemate soovide täitumist ka nendele lastele, kelle koduks on sellel jõulukuul laste turva- või pere- või asenduskodu (lastekodu).

Eesti on piisavalt väike selleks, et kõik tunneksid end märgatuna ning kinkida annetajate abiga lapsele täpselt seda, millest on ta unistanud. Kõrvaltvaataja jaoks võib lapse soovitu näol tegemist olla lihtsalt vidinaga, kuid mängukaru võib kingi saajale olla see, mis hellust jagab ja huulepuna või deodorant võib pakkuda keerulise saatusega lapsele enesekindlust. Suusapaar võib teha poisist meie uue tippsuusataja ja MP3-mängija võimaldada lemmikmuusikat kuulates kasvõi natukenegi omaette olla.

Oleme seda meelt, et kodanikuna abivajajate märkamine ja nende heaks oma toetuse andmine ei seisne ainult rahaülekande tegemises, vaid näitab ühiskonna küpsust ning annab inimestele suurepärase võimaluse väljendada oma isiklikke väärtusi ja valikuid. Inimeste maailmapilt avardub, sest saadakse osa lugudest, millega muidu ilmselt kunagi kokku ei puutuks.

Meie senine „Jõulusoovide puu“ projekti kogemus ja fondi püsiannetajate hulk näitab, et inimesed märkavad ja soovivad oma panuse anda. Oleme seda meelt, et iga märkamine, kaasamõtlemine või euro abivajaja heaks on väärtus.

Võrumaal ja Hiiumaal ei ole laste turva- ja asenduskodu teenuseid osutavaid asutusi. See kindlasti ei tähenda, et nendes piirkondades elavad lapsed abita jääksid. Vajadusel saavad lapsed teenust lähimaakondades paiknevates perekodudes. Ka sel korral on jõulusoovide puul olemas Võrumaa laste soovid, need on lihtsalt teistes piirkondades paiknevate majade nimekirjas (Võrumaa lapsed saavad abi Tartus, Põlvamaal ja Viljandis). Hiiumaa on õnnelik maakond, kus suured mured saavad enamjaolt kogukonna abil lahendatud.

Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Jõuluaegne kingitus on omal kohal, see annab lapsele ühekordse märkamise kogemuse.
Jõuluõhtul kingituste jagamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. Aga aastas on 12 kuud, 365 päeva, 8760 tundi, 525 000 minutit ja 31 536 000 sekundit. Iga päev, tund ja hetk inimese elus on võrdselt tähtis!

Sestap teeme heatahtlikele Eestimaalastele üleskutse, et kutsu kaasa sõbrad, kellega koos anda toetus ühe lapse või noore heaks. Panusta püsiannetajana 1 või 3 eurot kuus ja kingid lastele eduelamusi, uusi kogemusi või toetad noori hariduse omandamisel, mis on elutähtis iseseisvasse ellu astumisel.

Anna oma väike panus, et asenduskodus elaval lapsel oleks samasugune toetav ja arendav keskkond nagu meie oma peres kasvavatel lastel. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades õpib ametit kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks jmt.

Ka 1-eurone igakuine annetus annab lastele võimaluse osa saada mitmesugustest erinevatest elamustest, mis pakuvad rõõmu või arendavad – olgu koostegemine avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav.

MTÜ SEB Heategevusfond ei ole pank, SEB Pank on meie fondi suurtoetaja.
SEB Panga toetuse ja meie heade eraisikust püsiannetajate toel saame aasta ringi pakkuda asendushooldusel viibivatele lastele seda, millest saavad osa tavaperes kasvavad lapsed oma ema ja isa toetusel ning eestvedamisel. Fond teostab mitmesuguseid projekte laste ja noorte toetuseks ning annab välja stipendiume.

Valga Perekodu, Taheva Sanatoorium, Haiba lastekodu, Tartu Perekodu Käopesa, Elva Laste- ja Perekeskus, Vinni Perekodu, Narva Sotsiaaltöökeskus, Maria ja lapsed, Sillamäe Laste Hoolekande Asutus Lootus, Tallinna Laste Turvakeskus, Tallinna Lastekodu, Kiikla lastekodu, Viljandi Perekodu, Tilsi Perekodu, MTÜ Perekodu Õnnepuu, MTÜ SPAK, Kehra Perekodu, Vahtramägi Mäe-kodu, Pärnu Laste ja Noorte Tugikeskus, Tartu Laste Turvakodu, MTÜ Mynthaus, Saaremaa Toetava Hariduse Keskus.