Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Viljandimaa laste heaks otsitakse päkapikku

sakala.postimees.ee

Kaheksandat aastat kogub SEB Heategevusfond kokku ligi tuhat jõulukingisoovi lastelt, kelle koduks on asendus- või turvakodu. Detsembri jooksul aitab fond leida «Jõulusoovide puu» projektiga head inimesed, kes aitaksid nende laste südamesoovid täita. Praeguseks on annetajad 929 kingisoovist andnud oma panuse juba 852 kingi heaks. 77 päkapikku on veel puudu, neist üks Viljandimaal.

Tänavu on 75 Viljandimaa lapse unistused jõulupuul. Lisaks seitsme peremaja kingid, näiteks ühe pere lapsed unistavad lauamängudest, mis aitavad arendada silmaringi ja eneseväljendust. Teise pere lapsed unistavad matkatelgist, sest liikumist armastavad nii lapsed kui kasvatajad.

Heal annetajal on võimalik anda oma panus «Jõulusoovide puu» projekti kaudu vanemlikku hoolt vajavate laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedase kingituse ning annetuse abil aidates täita ühe või mitme lapse kingisoovi.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi ütles, et iga jõulusoov on eriline ning selle taga on omaette lugu. «Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav. Laps on oma soovikirjas lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla, või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni, või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus,» kõneles ta.

Kui päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud. Päkapikukontorisse on võimalik kiigata

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, Kaubamaja vabatahtlikud pakivad need ära ja kingikotid jõuavad laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt.

«Jõulusoovide puu» projektis koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule, et leida head inimesed, kes aitaksid need laste soovid täita.

Allikas: sakala.postimees.ee
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv