Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Viissada turvakodude last saavad korralikud jalanõud

Delfi

Homsel lastekaitsepäeval algab MTÜ SEB Heategevusfond heategevuskampaania “500 paari jalanõusid turvakodude lastele!” Fondi kampaaniaga kogutakse vahendeid laste varjupaikadele ja turvakodudele üle Eesti; aidatakse nii rahaliselt kui ka üritustega, mis toetavad laste arengut ja toimetulekut tulevases elus.

“Halvad saapad tuletavad vaest lapsepõlve meelde ka siis, kui lapsest on saanud juba tubli täiskasvanu. Vahel on parema tuleviku ja heade mälestuste kinkimiseks vaja teha vaid väike samm — kinkida lapsele korralikud jalanõud. Kahjuks on meie ümber vanemliku hoolitsuseta lapsi, kelle unistusi takistab korralike jalanõude puudumine. Et lapsed saaksid joosta, palli mängida ja liikumisest rõõmu tunda läbi aasta, soetatakse kampaania raames kogutud annetuste eest laste turvakodudele seekordse kampaaniaga 500 paari vajalikke jalavarjusid: saapad, kummikud, sandaalid, spordijalatsid jne,” rääkis SEB heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.


Laste igakülgse arengu eelduseks on igasugune füüsiline tegevus värskes õhus. ”Laste hulk, kellel on erinevatest jaladeformatsioonidest tingitud vaevusi, kasvab aastast aastasse. Selle põhjuseks on sageli lapse jalale ebasobiva suurusega ja madala kvaliteediga jalanõu. Just kiire kasvu perioodil tuleb jälgida, et jalatsid oleksid paraja suurusega ega takistaks jala normaalse anatoomia ja biomehhaanika kujunemist, vaid vajadusel toetaks seda. Seega korraliku jalatsi kandmine nii sportimisel kui ka igapäevaelus mõjutab paljuski lapse jalgade ja kogu tugiaparaadi arengut. Kvaliteetsed jalanõud mitte ainult ei aita kaasa skeletilihassüsteemi normaalsele arengule, vaid aitavad teadvustada lapsele tema enda ja tema jalgade väärtust,” selgitas ortopeed Mihkel Mardna.

Juuli lõpuni kestava kampaaniaga kutsub SEB Heategevusfond inimesi sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust SEB Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Samuti on võimalik toetada lapsi, ostes kampaania perioodil jooksujalanõud Sportland Runningu poest, kus igalt paarilt läheb 5 eurot turvakodude laste toetuseks. Avatud ka annetustelefon 900 5005 (kõne hind 3 eurot). Kampaania kestab juuli lõpuni ja selle tulemused saavad teatavaks 31. juulil 2011.

Kogutud rahast saavad tuge üheksa laste varjupaika: Tallinna Lastekodu Laste Turvakodu, Tallinna Lastekodu Väikelaste Turvakodu, Tallinna Laste Turvakeskus, Pärnus asuv Pereabikeskus, Sillamäe Laste Hoolekandeasutus Lootus, Narva Laste Varjupaik ja Tartu Laste Turvakodu, samuti Kiikla Lastekodus ja Haiba Lastekodus varjupaiga teenusel olevad lapsed.
Annetuste abil on võimalik turvakodudes peatuvatel lastel osa saada erinevatest hobitegevustest läbi aasta. Selle abil tasutakse muusika- ja kunstiringide osalustasusid, võetakse osa spordiüritustest, ostetakse vahendeid käelise tegevuse arendamiseks, käiakse kinos ja teatris jne. Toetuste abil soetatakse koolitööks ja käsitööalaseks tegevuseks vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimisvahendeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jpm.

Allikas: Delfi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv