Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Varjupaikade lapsed said endale suusad

ERR Uudised

Nõmme spordikeskuses jagati täna vanemliku hooleta jäänud lastele suusavarustust ning nii mõnigi neist pani suusad alla elus esimest korda.

Nõmmel oli täna üle- ja allameetrimehi laste varjupaikadest üle Eesti ning nende ootel kasvas lumehangedest välja suusamets, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

Sada suusakomplekti osteti SEB kampaaniaga "Muretseme laste varjupaikadele suusad" kogutud annetuste eest ja edasi rändavad need laste varjupaikadesse üle Eesti.

Kuna paljud said suusarõõmu tunda esimest korda elus, olid ka kokkupuuted maaga kerged tulema. Ja kui jalad, suusad ja kepid lausa umbsõlme moodustasid, kulus õpetus marjaks ära.

Suuskadel püsida püüdev Kadi ütles, et kõige raskem on tasakaalu hoidmine, kuid tuli sellega siiski toime. 

Jaanus, kes pärast kooli veedab aega Tartu turvakodu päevakeskuses, ütles aga, et sealsetele lastele on see tõeline elamus. "Nad saavad esimest korda tõesti suusad alla, nad tunnevad, mis asjad need suusad on ja kuidas nendega sõita," lausus ta.

Ka pärnakatel on olemas küll tõukekelgud ja uisud, aga suuski polnud seni neilgi. Pärnu Pereabikeskuse kasvataja Jaana Loob ütles, et eelmisel aastal käisid nad palju uisutamas, kuna varustus oli olemas, nüüd aga lisandusid suusatarbed ja see teeb neile palju rõõmu.

Instruktor Jaan Vahar kinnitas, et tal jääb neid lapsi vaadates suu ammuli, sest neil on selline vägi sees. "Kui need lapsed korralikult välja treenida, siis Veerpalu enam keegi ei mäleta pärast," usub Vahar. 

Esimene suurem sõit uhiuute suuskadega seisab soovijatel ees juba Tartu minimaratonil.

Allikas: ERR Uudised

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv