Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Valgamaalt on täitmata kolm soovi

valgamaalane.postimees.ee

Kaheksandat aastat järjest kogus SEB Heategevusfond kokku ligi tuhat jõulukingi soovi asendus- või turvakodus elavatelt lastelt. Detsembri jooksul aitab fond leida Jõulupuu projektiga inimesi, kes aitaksid nende südamesoovid täita.

Kokku laekus Valgamaa lastelt käeoleval aastal 47 kingisoovi. Lisaks ootasid täitmist seitsme peremaja kingid Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi tõdes neljapäeval rõõmuga, et kõik maakonna asenduskodude laste soovid on täidetud. Täitmata olid veel aga kolme asenduskodu peremaja kingid: kaks Valga Kurepesast ja üks Taheva sanatooriumist.

«Üks Kurepesa pere on avaldanud soovi saada LCD-teler, et koos selle ees mõnusalt aega veeta. Nende soovi täitumiseks on aga vaja veel 235 eurot,» rääkis Lumi hetkeseisust neljapäeva pärastlõunal. «Teine sealne pere soovib aga digifotoaparaati, et panna alus fotokogule kaunitest ühistest hetkedest.»

Ühe Taheva sanatooriumi asenduskodus elava pere lapsed unistavad aga Lumi sõnul kalapoe kinkekaardist, sest selle pere poisid veedavad suure osa ajast kasvatajaga jõe ääres.

Heal annetajal on võimalus anda oma panus «Jõulusoovide puu» projekti kaudu vanemlikku hoolt vajavate laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedase kingituse ning aidates annetuse abil täita ühe või mitme lapse kingisoovi.

Lumi tõdes, et iga jõulusoov on eriline – selle taga on omaette lugu. «Teeme lapsele parima kingituse, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende taga olevaid tegelikke vajadusi. Parim on jõulukink, mis pakub rõõmu ja arendab – olgu üllatus avastamiskihku sütitav, teadmisi proovile panev või mõnda uut oskust õpetav.»

Lapsed on tema sõnul oma soovikirjades lahti mõtestanud, miks just see soov talle oluline on. «Olgu siis soovitud kõrvaklappe, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla. Või tõukeratast, mis kiirendab teed koolist trenni. Või äratuskella, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus.»

Kui päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud.

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, Kaubamaja vabatahtlikud pakivad need ära ning saadavad kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt.

Lumi kinnitas, et jõuluaegne kingitus on omal kohal, see annab lapsele ühekordse märkamise kogemuse. «Samas teeme heatahtlikele eestimaalastele üleskutse – kaasa kolm sõpra, kellega koos panustada iga kuu 1–3 eurot ühe lapse või noore heaks.»

Jõulusoovid on näha www.heategevusfond.ee lehel.


Allikas: valgamaalane.postimees.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv