Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Vähemalt veerand lastest kannatab unehäire all

uudised.err.ee

Uuringute kohaselt kannatab vähemalt veerand Eesti lastest unehäirete all. Unearstid peavad põhjuseks õige päevarütmi puudumist, tehnikarohkust magamistoas ja ka liigset energiajoogi tarbimist.

Asendus- ja turvakodudes võib unehäireid põdevate laste protsent olla kuni 30 ringis, vahendab "Aktuaalne kaamera".

Eestis on täiskasvanute unehäirete uurimisega tegeletud juba 15 aastat.

Viimased 2 aastat on uneuuringud saanud haigekassa vahendusel kättesaadavaks ka lastele, kuid ainult neile, kellel on kahtlus uneaegsele hingamishäirele.

Unemeditsiini seltsi president Erve Sõõru rääkis, et selts on väga huvitatud, et ka muud unehäired saaksid diagnostika ja ravi ning haigekassa hinnakirja.

Ometi ei leia lapsevanemad unearsti juurde just liiga tihti teed.

"Arvatakse, et küll laps ikka magab ja küll ta välja kasvab sellest, aga vahel ei kasvata ka. Pigem ei pöördutagi ja kui pöördutakse, siis pöördutakse psühholoogile, psühhiaatrile ja läbi neuroloogi satuvad need lapsed unemeditsiini arsti vastuvõtule," rääkis Sõõru.

Faktoreid, mis laste und häirivad, on palju.

Eelkõige soovitab ta vanematel üle vaadata lapse magamistuba - selle värvid, õhutatus, voodipesu. Samuti ei tohiks voodi ümbruses olla tehnikat. Ühe suure probleemina näevad unearstid Eestis ka energiajookide tarbimist.

Tallinna Lauluväljakul võeti täna kokku SEB Heategevusfondi heategevuslik kampaania, mille raames soetati turvakodudes peatuvatele lastele korralikud vooditarvikud - alates tekkidest-patjadest lõpetades isiklike ööriieteni.

Allikas: uudised.err.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv