Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Üleskutse ettevõtetele: valige šokolaadikommide asemel heategevus

Bioneer

Kolmandat aastat järjest kogub MTÜ SEB Heategevusfond kokku vanemliku hoolitsuseta laste unistused Jõulusoovide puule, et need jõuluvanale edastada.

Tänaseks on 1000 head inimest pidanud tähtsaks nende laste unistuste täitumist ning nad on teinud annetuse, et kõigil Eesti asenduskodudes viibivatel lastel oleks võimalik leida jõuluvana kotist omanimeline kingitus. Väga paljude annetajate abiga sai enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulusoov reaalsuseks 7 päevaga.

Kutsume ka ettevõtteid projekti toetama, andes panuse just oma maakonna abivajavatele lastele. Jõulusoovide puul on eraldi jõuluehe peremajade soovidega, kust saab valida südamelähedasest maakonnast jõuluvana ootav maja.

SEB Heategevusfondi projektijuht Kati Käpp: "Nii nagu tavalises peres tehakse jõulude ajal kingitusi, millest saab osa terve pere, on ka asenduskodude peredel ühiseid soove. Nende täitumisele saavad kaasa aidata just ettevõtted või siis suuremad sõprus-tutvusringkonnad, kellel on soov jõuluootuses head teha. Paljud ettevõtjad on kuulda võtnud meie üleskutset hoiduda jõulude ajal üldiste kingituste tegemisest partneritele (kingikorvid täis jõuluglögi, šokolaadikomme jms) ning on juba andnud oma panuse peremajade vajaduste täitmisse.“

Sel viisil saavad Põlvamaa lapsed pimedatel talveõhtutel koguneda ümber laua ja mängida lauamänge. Läänemaa laste soov on minna esmakordselt üheskoos Pärnusse veekeskusesse ujuma. Valgamaal on asenduskodus mitu üheealist väikest last, kelle jalutuskäigud muutuksid oluliselt kergemaks, kui nende kasutada oleks kaksikute käru. Nii Lääne-Virumaal kui ka Harjumaal on peremajadel vajadus arvutite järele, mis lihtsustab lastel õppetööde tegemist ja samuti saavad peremajade töötajad hoida lastel läbi e-kooli paremini silma peal.

SEB Heategevusfond on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja, seega ettevõtete tehtud annetused on maksuvabad.

Sel aastal olid jõulusoovide puul kõigi Eestimaa turva- ja asenduskodudes (lastekodudes) elavate laste jõuluvanale saadetud unistused; kokku enam kui 1000 lapse kingisoovid.

Kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt ja heade toetajate annetust kasutatakse vaid kingipakkide soetamiseks. Pakendamise eest hoolitsevad vabatahtlikud Selverist ning kingituste transpordiga seotud kulutuste eest tasub SEB Heategevusfond.

Allikas: Bioneer

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv