Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Turvakodulapsed omandasid loomaaias veeohutuse põhitõdesid

"Aktuaalne kaamera", ETV

Tallinnas tutvustati mitmesajale asendus- ja turvakodu lapsele veeohutuse alaseid põhitõdesid, päästevahendeid ja esmaabi võtteid uppunu abistamiseks, kohal olid ka vetelpäästekoerad.


Uppumissurmade vähendamiseks viidi sellel suvel läbi annetuste kogumine, mille eest kogutud rahaga koolitatakse lastekodudes viibivaid lapsi ja asutuste personali, et nad oskaksid ohte vältida ja vajadusel abivajajaid aidata. Oma panuse veeohutusega seotud projektide teostamiseks andis ligi 7000 eestimaalast ning kahe kuu jooksul koguti kokku üle 45 000 euro, vahendas "Aktuaalne kaamera".

MTÜ SEB Heategevusfondi juht Kati Käpp selgitas, et ujumisoskus ja veeohutuse tunnetus on see, mida on püütud selle suve jooksul nii lastele kui ka täiskasvanutele õpetada. Sügisel lähevad asendus- ja turvakodus elavad lapsed ujumiskursustele.

Projekti on üle Eesti kaasatud 35 lastekodu ja asenduskodu 1200 last ning lisaks ka nende kasvatajad. Täna pärastlõunal tutvustati Tallinna loomaaias peetud üritusel enam kui 300-le asendus- ja turvakodu lapsele veeohutuse alaseid põhitõdesid, päästevahendeid ja esmaabi võtteid uppunu abistamiseks, kohal olid ka vetelpäästekoerad.

Projekti käigus on veeohutuse alase koolituse saanud juba laste kasvatajad ja täiskasvanud abistajad. Nüüd pööratakse aga suurem rõhk just lastele, kelle oskuste ja teadmiste tõstmisel loodatakse tulevikus uppumissurmade arvu ka tunduvalt vähendada.

Sellel aastal on Eestis uppunud 26 inimest.

Allikas: "Aktuaalne kaamera", ETV

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv