Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Turvakodude lastele õpetati ohutut ujumist

ohtuleht.ee

Suplushooaeg mererandades, jõgedes ja järvedes pole enam mägede taga, mistõttu toimus Tallink Spas MTÜ SEB Heategevusfondi korraldatud veepäev turvakodudes olevatele lastele.

Kuuendat aastat järjest kutsus Tallink Spa & Conference Hotel oma sünnipäeva puhul külla hoolekandeasutuste lapsi ning sellest võtsid osa üheksa laste turvakodu lapsed üle Eesti: Viljandist, Tartust, Ida-Virumaalt, Tallinnast ja Harjumaalt – kokku 170 külalist.

Sellel aastal oli teemaks veeohutus ning läbi mängude veeohutusalaste põhitõdede ja esmaste päästevahendite tutvustamine. Veeohutusest rääkis lastele Tiina Kiil, MTÜ Vabatahtliku Reservpäästerühma veegrupi juht.

Laste lemmiktegevuseks oli ujumispäeval viskeliini kasutamise harjutamine. Tähtsaim mõte, mis nad päevast kaasa võtsid, et uppuva sõbra päästmisel tuleb anda abikäena kindlasti mõni ese (kepp, rätik vmt), et uppuja ei tõmbaks päästjat vette kaasa.

Ujumiskursusest võtsid vabatahtlikena osa ka naiskorvpallurid Naiste Korvpalli Meistriliiga klubidest: Eclex, Audentese SG/Noortekoondis, Tallinna Ülikool ja AmEst Rapla.

"Igal aastal loeme kurba statistika juhtunud veeõnnetuste kohta ja sellest tekkis mõte teemale varakult tähelepanu pöörata. Juhime lapsevanemate tähelepanu, et praegu on just kõige õigem aeg arutada oma lapsega teemal, millised veekogud on ohtlikud ning mida peaks tegema, kui keegi on näiteks kukkunud vette. Paljud veeõnnetused võiksid jääda toimumata, kui lastel ja nende vanematel oleks baasteadmised veeohutusest ja just seda me soovime sellel aastal varjupaikade töötajatele ja seal peatuvatele lastele õpetada," rääkis fondi tegevjuht Triin Lumi.

Allikas: ohtuleht.ee

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv