Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Turvakodude lastele jagati 500 komplekti talveriideid

Reporter, Kanal 2

Täna toimus Tallinna Lauluväljakul heategevusliku kampaania "500 turvakodulapsele korralikud talveriided!" lõpuüritus.

Sündmusega võeti kokku kaheteistkümnendat korda toimuv heategevuslik kampaania, mille raames soetati seekord turvakodudes peatuvatele lastele korralikud talveriided - kombinesoonid, joped, suusapüksid, kindad ja mütsid-sallid.

„Fondi suvise kampaaniaga soetasime turvakodudele 500 paari korralikke jalatseid. Aga kätte jõudnud külm talveilm näitas meile kätte järgmise murekoha, sest asutuses viibivate lastel on tihtipeale vaid üks universaalne ülerõivas, mis sobib kevadesse-sügisesse, kuid pole kohane talvekülmaga käimiseks. Talverõõmude nautimiseks pole lumi kunagi liiga märg, ilm liiga külm ega tuul liiga tugev. Meie täiskasvanutena saame hoolitseda selle eest, et lastel oleks seljas ilmale vastavad riided ning mul on heameel, et läbiviidud kampaania võimaldas meil kinkida lastele palju toredaid talvepäevi, soetades turvakodus peatuvatele lastele korralikud talveriided," ütles üritust korraldanud SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Õige riietumise küsimus ei puuduta vaid varjupaikades peatuvaid lapsi. Riietumisekspert ja tootejuht Annika Tuisk selgitas, millised peaksid olema aktiivse lapse talveriided: „Hoolimata väga külmast ilmast peab säilima võimalus end riiete sees liigutada. Pesust ja fliisist või kampsunist sooja jope all peaks täiesti piisama. Spordimaailmast tulnud kolmekihiline riietumissüsteem toimib hästi ka igapäevaselt, väline kiht kaitseb vee ja tuule eest, keskmine kiht annab sooja ja pesu aitab hoida keha kuivana. Riided ja jalatsid peaksid olema parajad (mitte liiga suured või liiga väikesed) - soojast sokist on vähe kasu, kui jalatsis piisavavalt ruumi pole. Kindlasti ei tohiks unustada mütsi, sest pea kaudu kaotab keha väga palju soojust."

Sündmusel olid kohal enam kui 150 osalejat üle Eesti - Tallinna, Ida-Virumaa, Harjumaa ja Viljandimaa varjupaikadest. Lapsed osalevad lõbusates sportmängudes ning ehitasid lumest hiiglaslikke käpikuid, mütse ja salle ja palju muud.

Allikas: Reporter, Kanal 2
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv