Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Turvakodude lapsed lippavad uute jalatsitega SEB Tallinna maratoni lastejooksul

Jooksja

SEB Heategevusfond kogus egiidi ,,500 paari jalanõusid turvakodude lastele!" all korraldatud
kampaanias annetusi, et soetada turvakodudele vajalikke jalatseid. Juba osalesid turvakodude
kasvandikud uhiuute spordijalatsitega Narva Energiajooksul ja nad tulevad ka SEB Tallinna
maratoni lastejooksule.

 

Mittetulundusühingu SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi tõdes, et laste kehvade jalatsite probleem kõnetas paljusid inimesi. Hea tahte inimesed annetasid kaks kuud kestnud kampaania käigus abi vajavatele lastele 34 480 eurot.

,,Ühe annetuse eest saime ketsipaelad, mitme abil oligi juba tossupaar koos!" rõõmustas Lumi. ,,Tunneme heameelt, et kampaaniaga kogusime rohkem raha, kui 500 jalatsipaari soetamiseks oli tarvis."

Augusti alguses jõudsid uhiuued jalatsid laste turvakodudesse. ,,Lastes tekitas jooksutossu omanikuks saamine elevust ja heameelt, eks igaühel ole ju hea meel oma esimeste tõeliste spordijalatsite üle," lausus Lumi.

Väikeste sportlaste debüüt uute jalatsitega toimus 13. augustil Narva Energiajooksul. SEB Heategevusfondi eestvedamisel osalevad turvakodude lapsed ka 11. septembril SEB Tallinna maratoni lastejooksudel.

,,Kampaaniat läbi viies pidasime nõu ka tunnustatud ortopeedi doktor Mihkel Mardnaga, kes rõhutas, et lapsepõlves kantud õige suurusega ja kvaliteetsed jalanõud kindlustavad hea tervise kogu eluks," lausus Lumi.

,,Head jalanõud aitavad teadvustada lapsele tema enda ja tema jalgade väärtust. Varjupaikade lastel on nüüd olemas korralikud jalavarjud!"

Päev koos sportlastega

SEB Heategevusfond korraldab ka üritusi: 31. juulil said turvakodude lapsed võimaluse kohtuda Tallinna Loomaaias Eesti parima pikamaajooksja Tiidrek Nurme ning kolmikõdede Liina, Leila ja Lily Luigega.

,,Kolmikute eestvedamisel võtsid soojendusvõimlemisest meeleldi osa tüdrukud, poisid häbenesid veidike," ütles Lumi. ,,See-eest Tiidreku juturingis olid vaid poisid, kes tundsid huvi, kui tihti peaks trenni tegema, et tippsportlaseks saada, mis rolli mängib õige jooksuvarustus ning kui palju
peab pingutama, et ehk isegi olümpiale pääseda."

Päeva tegevused olid inspireeritud liikumisest ja jalanõudest. Näiteks kaunistasid lapsed ülisuuri unistuste ketse meelepäraste värvidega. Põnevaid lugusid pajatas lastele Aleksei Turovski, kes rääkis, milliseid "jalatseid" kannavad loomariigi esindajad.

Sügisel ja talvel saavad turvakodude lapsed kaasa teha rahvaspordiüritustel: sügisjooksul, rattarallil, suusatamise minimaratonil. Oktoobris toimub teraapialaager lastele ja erialane koolitus turvakodude töötajatele. Novembris kohtutakse kokkamispeol. Detsembris küpsetavad abistajad ja
lapsed koos piparkooke. Kavas on jõulupuu kampaania: lapsed saadavad kingisoovid jõuluvanale ja vabatahtlikud aitavad nende soovidel täituda.

,,Turvakodu laps on laps nagu iga teine, puudu on tal aga ema ja isa hoolitsus," ütles Lumi. ,,Seda me asendada ei saa, kuid püüame koos annetajatega pakkuda lapsele eri ettevõtmistel osalemisega rõõmu."

Laste heaks

Mittetulundusühing SEB Heategevusfond on loodud nende laste heaks, kellest vanemad ei hooli. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes elevate laste
toetuseks, koordineerib kasuperede nõustamist ja annab välja stipendiume. Fondi kaudu on abivajavaid lapsi toetanud üle 6400 inimese.

SEB Heategevusfondi toetuseks moodustati ka klubi, mis koondab inimesi, kes soovivad osa võtta
ühistegemistest vanemliku hoolitsuseta lastega. Klubisse kuulub üle 60 inimese.

Allikas: ajakiri Jooksja 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv