Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Turvakodude lapsed käisid Aafrika elevante uudistamas

Neljas

Reedel, 11. märtsil sõitsid turvakodude lapsed üle Eesti kokku Tallinnasse, et osa saada Aafrika elevantide etendusest. Saku Suurhallis etendus rahvusvaheline tsirkuseprogramm Aafrika elevandid, mida käisid nautimas ka 150 turvakodu last Tartust, Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt ja Ida-Virumaalt koos saatjatega.

Saksamaalt pärit tsirkuse suure programmi Monte Carlo – Madrid – Berliin - Moskva keskseks numbriks oli kuuenda põlvkonna Saksa tsirkuseartistide ja neljandat põlve elevandi-dresseerija Sonny Frankello Aafrika elevantide esinemine. Laval ülesastunud tantsivaid ja trikke tegevaid elevante on pärjatud autasudega maailma kõige hinnatumatel tsirkusefestivalidel nii Roomas, Brüsselis, Pariisis kui ka Monte-Carlos, kus Frankello teenis ära 34. Rahvusvahelisel Tsirkusfestivalil tervelt kolm auhinda ja Monaco printsess Stephanie isikliku õnnitluse.

Lisaks elevantide etteastele oli lastel võimalus nautida mitmekülgset klounideduetti ja hingematvaid numbreid õhuakrobaatide esituses, samuti osa saada haruldaselt osava žonglööri ja pinguletõmmatud trossil uskumatuid trikke esitavate akrobaatide etteastest.

Etenduse järel vabatahtliku sõbraga elevante uudistades ütles 3-aastane Maria: „Onju, et teisi ei tohi oma suure londiga rünnata?“ See mõte tuli tema suust jagamiseks, kui elevant oli londiga areeni ääres seisvaid külastajaid paitanud. Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht kommenteeris: „Usutavasti oli lapsel selline reageering looma otsitud kontakti peale, sest tema elukogemus räägib pigem sellest, kuidas lähedus võib olla vastupidiselt ähvardav ja ohtlik.“

Lastele oli väärtuslikuks kogemuseks võimalus saada osa ühe maailma parima loomatreeneri etteastest koos tema suurte sõpradega, milles oli tunda suurelt sõbralikkust ja hoolt oma hoolealuste vastu.

Taustainfo:
MTÜ SEB Heategevusfond toetab laste varjupaikasid üle Eesti, aidates neid nii rahaliselt (toetusega finantseeritakse varjupaiga laste huvi- ja vabaajategevust, hangitakse koolitööks ja käsitööalaseks tegevuseks vahendeid ning mänguasju, lauamänge ja sportimisvahendeid, korraldatakse erialaseid koolitusi varjupaiga töötajatele, võimaldatakse psühholoogilist nõustamist lastele, rajatakse mänguväljakuid ja remonditakse varjupaiga ruume jms) kui ka korraldades lastele üritusi, mis toetavad laste arengut ja toimetulekut tulevas elus ning võimaldavad lastel lihtsalt rõõmu tunda.

Fond on tänaseks sõlminud püsivad koostöölepingud üheksa laste varjupaigaga: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaik ja Väikelaste Varjupaik, Tallinna Laste Turvakeskus, Pereabikeskus Pärnus, Narva Laste Varjupaik, Sillamäel asuv Laste Hoolekande Asutus “Lootus” ning Haiba Lastekodu ja Kiikla Lastekodu varjupaiga teenust osutav maja ja Tartu Laste Turvakodu.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv