Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Turva- ja asenduskodude lapsed said 44 000 euro eest spordivarustust

arst.ee

MTÜ SEB Heategevusfond andis täna Tallinna Loomaaia Rebasemäe piknikuplatsil toimuval perepäeval üle vabatahtlike annetajate abiga soetatud spordivarustuse turva- ja asenduskodudes viibivate lastele.

Kahe kuu jooksul annetasid 7002 inimest kokku 44 008 eurot, mille eest osteti ligi 400 lapsele vajalikke spordirõivaid ja -varustust alates dressidest ja jalgpallijalanõudest aeroobikariiete, maadlustrikoode ja matkarõivasteni.

Loomaaias toimuval perepäeval oli 400 osalejat laste turva- ja asenduskodudest üle Eesti. Lastel oli võimalik kuulata loomateadlase Aleksei Turovski loengut loomade "rõivastest“ ning sellest, kuidas nemad omale kehakatteid valivad, osaleda karatetreeningus ning proovida kätt vehklemise simulatsiooni aparaadil.

Juba 17 korda toimunud heategevusliku ettevõtmisega soovib MTÜ SEB Heategevusfond kaasa aidata turva- ja asenduskodude laste liikumis- ja sportimisharjumuste ning aktiivse eluviisi kujundamisele. Lisaks sellele annab fond välja hobistipendiumi, mille eesmärk on toetada laste ja noorte huvitegevust ning edendada nende tervisekäitumist.

Programmi laiem eesmärk on võimaldada vanemliku hoolitsuseta lastele võrdsemaid tingimusi tavaperedes kasvavate eakaaslastega, et nad saaksid tegeleda oma huvialadega, end täiendada ja oma andeid arendada. 2014. aastal on stipendiumifondi suurus 10 000 eurot.

Allikas: www.arst.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv