Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Tuhatkond tulevast maratoonarit Tähtveres

Tartu Postimees

"Teiseks tulin," teatas just nelja-aastaste pea poolekilomeetrise sõidu lõpetanud Stenver Vahi. Ei saagi aru, kas tähtsalt või tagasihoidlikult. Ent polegi oluline, tähtis on rõõm sõidust. Tartu maratoni lastesõitudel stardivad kõik numbriga üks, ka medali saavad kõik.

Stenveril polnud see esimene kord sel talvel suusad alla saada. Nagu ema Piret teadis öelda, kisub poissi lumele alati, kui vähegi mahti on. Tartu maratoni lastesõitude rajal oli Stenver ka mullu. Samamoodi peab suusatamisest lugu tema vanem vend Steve, kel iseenesestki mõista juba tõsisemad lastedistantsid lumelaudade all. Pole võimatu, et vennad Vahid tulevikuski Tartu maratoni täispikka rada mõõdavad.

Pole võimatu, et seda teeb ka suur hulk kõigist neist pealt tuhandest laupäeval Tähtveres maratoni lastesõitudel osalenust. Tillusõitudel alustas tänavu oma suusatajateed 713 last. Kes rühkis edasi
omal jõul, kes kasutas taktikat "ajan selja kangeks ja emme lükkab". Minimaratonidel kihutas 424 algkooliealist suusasõpra.

Esimest korda osales lastesõitudel SEB Heategevusfondi toel ka sada last lastekodudest ja varjupaikadest. Fondi tegevuste koordinaatori Triin Lumi sõnul oli noori kaheksast lastekodust-varjupaigast üle Eesti, nii Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt kui Ida-Virumaalt. "Laste huvi oli hästi suur, lausa innustusega oodati seda nädalavahetust," lisas Lumi.

Sotsiaaltöötaja Tatjana Petrova tuli maratonile 19 lapsega Sillamäe varjupaigast. "Narvakad tellisid bussi ja võtsid meid varahommikul peale, koos tulime. Lastele väga meeldib suusatada, nad nii
ootasid, et saaks ruttu kohale," rääkis ta

Allikas: Tartu Postimees, Tiit Reinart

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv