Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Teraapialaager Pärnumaal

14. ja 15. juunil toimus Pärnumaal kolmandat korda üle-eestiline varjupaiga laste suhtlusteraapia laager, mille korraldajaks oli SEB Heategevusfond. Kohal olid lapsed Harjumaalt, Tartumaalt, Pärnust ja Ida-Virumaalt.

Lastega töötasid loovterapeudid Kulla Mänd ja Anneli Liivamägi. Varjupaikades viibivad lapsed on oma elus tihti kogenud raskeid olukordi, millega neil on keeruline toime tulla. Töö väikestes gruppides andis lastele teadmise, et nad ei ole oma murega enam nii üksi ja et ka teistel nendevanustel on samasugused probleemid. Ka lihtsalt tühjaks rääkimine oli tervendav.

Lapsed said end ka kunsti kaudu väljendada: koos vabatahtlikega tehti klaasi- ja portselanimaali, valmistati ehteid ning joonistati suur ühismaal. Teraapialaagris on tavaks saanud tordi valmistamise võistlus ja värskes õhus grillimine. Lapsed said ka sportida, kala püüda, ohtralt lauamänge mängida, hilise õhtutunnini diskotada ning lihtsalt mõnusalt aega veeta.

Laagri lõpuringis küsisime laste käest, millised olid meeldejäävamad hetked ning kõik vastasid kui ühest suust: “Mulle meeldis kõik!”

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.