Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Tartu Maraton ja SEB Heategevusfond panid aluse uuele traditsioonile

Postimees

Esimest korda osalesid Tartu Maratoni lasteüritustel SEB Heategevusfondi toel 100 last erinevatest Eesti lastekodudest- ja varjupaikadest. TILLUsõitudel ja MINImaratonil lustis kokku 1137 noort suusatajat Võrust Tallinnani. 

Talvel korraldati heategevuskampaania, mille raames koguti raha varjupaikadele suuskade ostmiseks. SEB Heategevusfondi juhi Triin Lumi sõnul said lapsed just tänu sellele ka maratonile tulla.

“Jaanuari lõpus oli meil esimene spordipäev Tallinnas, kus paljud lapsed olid suuskadel esimest korda elus ning on pärast seda lausa kuu aega väga innustunult suusarajal olnud. Ma tean, et näiteks metsa vahetus läheduses asuvatel Kiikla lastekodu kasvandikel ei möödu ühtegi päeva kui nad rajal ei oleks. Samas kui lastekodus ja varjupaigas on selline hea innustav ja toetav kasvataja ning nendega koos metsas käib, siis ongi kõik nagu viimase peal,” kiitis naine ja avaldas lootust, et selle ettevõtmisega pandi alus ühele uuele traditsioonile ning loodab järgmisel aastal stardis juba rohkem osalejaid näha.

Lapsed ootasid päris Tartu Maratonil osalemist suure õhinaga

Lumi sõnul oli lastesõitudel noori kaheksast lastekodust- ja varjupaigast üle Eesti, nii Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt kui Ida-Virumaalt. “Laste huvi oli hästi suur, osad olid isegi natuke õnnetud ürituse edasilükkamise üle, kuid seda suurema innustusega oodati käesolevat nädalavahetust. Üks 12-aastane Pärnust pärit poiss ei suutnud lausa oma õnne uskuda, et saab ja võib minna päris päris Tartu Maratonile. Kasvataja jättis targu ütlemata, et selle maratoni ees käib sõna “mini”, sest poisi ootus, innustus ja hasart oli tõesti väga suur.

Sotsiaaltöötaja Tatjana Petrova tuli maratonile 19 lapsega Sillamäe varjupaigast. “Narvakad tellisid bussi ja võtsid meid hommikul peale, koos tulime. Lastele väga meeldib suusatada, nad nii ootavad, et juba rutem ja rutem oli vaja kohale jõuda,” rääkis Petrova, kes startis lastega juba varajastel hommikutundidel, et kella 12ks starti jõuda. “Sillamäel on väga ilus loodus ja ka hea spordibaas, kus saab suusatada,” lisas naine, kelle kasvandike seast oli täna noorim startija 7-aastane. “SEB heategevusfondil on väga palju häid üritusi, meile need väga meeldivad,” kiitis naine.

Allikas: Postimees

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv