Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Täna peeti Tartu maratoni lastesõidud

DELFI Sport

40. Tartu Maratoni sündmused said väärika lõpu täna peetud lastesõitudega. 40. Tartu Maratoni lasteüritustel TILLUsõitudel ja MINImaratonil osales kokku 1137 noort suusatajat Võrust Tallinnani. Esimest korda osalesid ka SEB Heategevusfondi toel 100 last erinevatest Eesti lastekodudest- ja varjupaikadest.

Fondi tegevuste koordinaator Triin Lumi sõnul oli lastesõitudel noori kaheksast lastekodust- ja varjupaigast üle Eesti, nii Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt kui Ida-Virumaalt. “Laste huvi oli hästi suur, lausa innustusega oodati seda nädalavahetust. Heategevusliku kampaania raames kogusime raha ja kinkisime selle eest erinevatele varjupaikadele suusad. Ma arvan, et selle ettevõtmisega panime aluse ühele uuele traditsioonile,” lisas Lumi.

Sotsiaaltöötaja Tatjana Petrova tuli maratonile 19 lapsega Sillamäe varjupaigast. “Narvakad tellisid bussi ja võtsid meid hommikul peale, koos tulime. Lastele väga meeldib suusatada, nad nii ootasid, et juba rutem ja rutem oli vaja kohale jõuda,” rääkis Petrova, kes startis lastega juba varajastel hommikutundidel, et kella 12 starti jõuda. “Sillamäel on väga ilus loodus ja ka hea spordibaas, kus saab suusatada,” lisas naine, kelle kasvandike seast oli täna noorim startija 7-aastane.

Lastesõitude projektijuhi Kunnar Karu soov on noori osalejaid kunagi ka pika maratoni distantsidel sõitmas näha. Mehe sõnul jäi sel aastal kõige pisematele mõeldud maratoni osavõtunumber tagasihoidlikumaks kui oodati. 

“Seda ilmselt kahel põhjusel, sest lasteüritused ei toimunud põhimaratoni eelselt traditsioonilisel laupäeval, vaid nädal hiljem ning ka ilmataat oli nädal aega väljas olnud päikese tänaseks kuskile ära peitnud. Eks see kõik mõjutab, kuid usun, et kohale tulnud lapsed said kindlasti hea spordielamuse,” rääkis Karu, kes tundis stardijoonel ära nii mõnegi lapsevanema, kes oma võsukesi maast madalast maratoni ja rahvaspordi lainel kasvatavad.

Allikas: DELFI Sport

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv