Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Täna murdsid 2000 suusarajal tuhisevat last uurijate tõdemust vaegliikumisest

Neljas

Uuringud räägivad, et 70% laste päevast möödub istudes ning täna hommikul murdsid seda tõdemust pea 2000 last, kes osalesid suure suusapeo eel Tartu Maratoni lastesõitudel Tähtvere pargis.

Suure suusapeo Tartu Maratoni eel toimusid täna Tähtvere pargis lastesõidud minimaratoni rajal. Suusarajal tuhises pea 2000 osaleja seas ka 150 last asendus- ja turvakodudest, kes valisid TILLUsõidul ja MINImaratonil läbitavaks distantsiks 540 meetrit kuni 5 km. Kohal olid lapsed Tallinnast, Pärnust, Harjumaalt, Tartust ja Tartumaalt, Viljandimaalt ning Ida-Virumaalt Sillamäet, Narvast ja Kiiklast.

Mittetulundusühingu SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi: „Täiskasvanuna teame, et liikumine mõjutab laste keha arengut kõige enam - liikumisvilumus toetab ka õppimisvilumust. Meie lapsed on harjutanud vilkalt juba õige mitu nädalat ning kuivtrenni üheks osaks oli suuskade, keppide ja saabaste tubane sobitamine ning täna jõudis kätte päev, mis tipnes edutunde kogemisega iga suusarajal osalenud lapse hinges!“

Rajal näitasid oma oskusi ka kõige väiksemad ukerdajad, kes paistsid silma oma suure tahtmisega ja kellest noorimad olid 3-aastased. Starti minemise eel oli nii mõnigi lastest veendunud, et toob oma esimese medali koju. Viiene Nora Harjumaalt: „Maratonimedalit on koht öökapil juba ootamas ning esmaspäeval lähen lasteaeda ka nii, et mu kaelas oleva medali sära pimestab mu õpetajaid!“ Paljude laste jaoks on see talv esmakordne võimalus suuskadel sõitmist proovida.

Lihaste haldamine on ajule keskne ülesanne. Samas 9-17 aasta vanuste laste seas läbiviidud uuringud näitavad, et 70% laste ajast möödub istudes ja 23% kergelt liikudes ning nii jääb alles vaid 7-8% päevast mõõdukalt ja intensiivselt liikumiseks. (Archives of Pediatrics & Adolescent Medicine, 2012)

Lapse igakülgse arengu eelduseks on füüsiline tegevus värskes õhus ning talvisel ajal pakub spordirõõmu ja -naudingut eelkõige suusatamine. Mittetulundusühingu SEB Heategevusfond eestvedamisel osalevad asendus- ja turvakodudes peatuvad lapsed maratoni lastesõitudel juba kolmandat aastat järjest. Turvakodudes peatuvatele lastele soetatud suusavarustus (suusad, kepid, saapad, klambrid) on soetatud 7000 heasoovliku eestimaalase abiga. Annetajate toel saavad spordi positiivsest energiast osa ka need lapsed, kellel muidu selleks võimalusi ei ole.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv