Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Tallinn ja Pärnu otsivad lastele vabatahtlikku jõuluvana

pealinn.ee

Tallinna lastekodu ning Pärnu laste ja noorte tugikeskuse pered otsivad vabatahtlikku jõuluvana, kes 22. ja 24. detsembril toimuval perede jõulupeol lastele kingitusi kätte aitaks anda.

Jõuluvanaks sobib selline vabatahtlik, kes on valmis paar tundi oma aega panustama ja oma kodu läheduses asuvasse asenduskodusse jõuluvanana kinke jagama minema. SEB Heategevusfondi sõnul peaks ennast jõuluvana rollis ära tundev inimene hiljemalt 19. detsembriks endast teada andma e-postiaadressil info@heategevusfond.ee. Edasi annab fond kontakti juba asenduskodu juhatajale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib, vahendas BNS.

"Jõuluvana kontorist on kingikott Pärnu ja Tallinna laste poole teel, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele tüdrukutele-poistele välja jagaks," ütles SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi pressiteate vahendusel.

Üheksandat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 900 kingisoovi vanemliku hoolitsuseta lastelt, et jõulukuu jooksul leida jõulusoovide puu projektiga häid inimesi, kes aitaksid laste salasoovid täita.

"Tänaseks on leitud heasoovlikud toetajad Pärnumaal, Harjumaal, Ida-Virumaal, Jõgevamaal, Lääne- ja Saaremaal, Põlvamaal, Valgamaal asenduskodus elavate laste individuaalsete jõulusoovide täitmiseks," selgitas Lumi.

Heasoovlikke annetajaid oodatakse veel Järvamaale, kus on soovipuul täitmata nelja lapse soov, Lääne-Virumaale, kus täitmata kahe lapse soov ja Viljandimaale, kus täitmata seitsme lapse soov. Tartumaal ootavad heade inimeste panust üheksa lapse soovid ja Tallinna soovipuul 58 lapse soovid. Lapsed on oma soovikirjades ka lahti mõtestanud, miks just see või teine soov oluline on.

"Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla, või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni, või äratuskell, mis aitab õpilaskodu elanikul õigel ajal bussile jõuda – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus," ütles Lumi.

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, kaubamaja vabatahtlikud pakivad need ära ning lõpuks jõuavad kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kui jõulukingitus on soetatud ja päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

"Jõuluõhtul kingituste saamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. Kuid aastas on 12 kuud ja unistused ei lõppe jõuludega," selgitas Lumi. "Kõik lapsed tahavad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda aasta läbi. Kutsume inimesi tegema ka niinimetatud pika vaatega jõulukingitust püsiannetuse näol, sest järjepidev tugi on oluline – nii saame toetada asendus- ja turvakodudes elavate laste unistusi nii, nagu me toetame oma laste unistusi aasta ringi. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades omandab haridust kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks ja muud taolist."

Allikas: pealinn.ee
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv