Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Täideti 1100 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingisoovid

Neljas

Tänaseks on asendus- ja turvakodudes viibivate laste jõulusoovid reaalsuseks saanud ning enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse Jõulusoovide puule riputatud kingisoovid täidetud.

Kolmandat aastat järjest kogus MTÜ SEB Heategevusfond kokku vanemliku hoolitsuseta laste unistused Jõulusoovide puule (www.heategevusfond.ee/joulupuu), et need jõuluvanale edastada. Enam kui tuhande annetaja abiga täideti 42 peremajas elava pea 1100 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingisoovid. Laste unistused olid väga erinevad. Palju igatseti praktilisi kinke, mille kõrval oli ka unistustest ajendatud soove. Soovide nimekirjas oli pehmeid mängukarusid ja nukke, Lego-komplekte, kirjusid käpikuid, MP3-mängijaid ja mobiiltelefone. Tublimad spordipoisid ja - tüdrukud soovisid uusi spordivahendeid: kelke, uiske ja suuski, jalgpallivarustust, poksikotte jpm.

Tänaseks on asendus- ja turvakodudes jõuluõhtud peetud ning kõik Jõulusoovide puule riputatud laste kingisoovid täidetud.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi jagas: „Kingituste valmistamisel läheneti iga lapse soovile personaalselt. Mitmel puhul pidasid jõuluvana kingikontori päkapikud nõu asenduskodu kasvatajatega, et iga lapse soovi võimalikult täpselt tabada. Kingituste valmistamisel võeti appi ka Facebook, nii saadi igatsetud muusikaplaatidele armastatud artisti nimekirjutis ning sedasi leidis tee kingikotti nii Heleni kui ka Koit Toome autogrammidega CD-plaadid. Eesti on piisavalt väike ja nii on võimalik personaalselt suhelda iga abivajajaga ning kinkida annetajate abiga lapsele täpselt seda, mida on vaja. Üldine heaolu on asutustes tagatud; puudus on isiklikust tähelepanust ja seda eesmärki meie kampaania sooviski täita.“

Jõuluvana oli väga-väga oodatud ja ajas elevile kõik, sõltumata vanusest.
Anastassia ( 3) oli oma nukule tõeline ema, ka söögilauda tulles ei jätnud ta oma nukku üksi vaid jagas temaga oma suppi. Teine tubli emme oli oma uue nukuvankriga 5-aastane Kerstin, kes sõidutas sellega ka teiste tüdrukute nukke.

Kui poole aastane Maksim oli oma muusikaga mänguasja kätte saanud, „rääkis“ ta terve õhtu kõva häälega oma mänguasjale midagi.

9-aastane Anett sai jõuluvanalt näo maalimise värvid, millega ta värvis ära nii enda kui ka kõigi sõprade näod. Õhtul oli tubades ringi jooksmas miniloomaaed – tiigrid, kutsud, kassid, jms.

4-aastase Mareki kingitus oli peaaegu sama suur kui ta ise, aga vapralt tassis ta selle jõuluvana juurest ära. Harutas asjalikult paki lahti ja hakkas mängu kokku panema, samal ajal rahulolevalt pomisedes: „Ma tean, küll, kuidas see käib, ma tean, ma tean.“

Paljud lapsed olid liigutatud ainuüksi sellest, et neile kingitus tehti, et ka neid peeti meeles. See, mis seal pakis sisaldus polnud esmatähtis.

Lumi lisas: „Kingituste leidmised ja pakkimised laabusid tänu toredatele hankijatele ja headele inimestele ning vabatahtlikele ilma suuremate probleemideta. Selline osavõtlikkus soojendab nii tegijate hinge kui ka saajate südameid.“

Jõulusoovide puu projekt sai teoks internetiportaali Delfi ja kaubandusketi Selver koostöös.

MTÜ SEB Heategevusfond on loodud vanemliku hoolitsuseta laste heaks, et toetada nende arengut ja toimetulekut. Fond kogub annetusi ja teostab aasta ringi mitmesuguseid projekte turvakodudes peatuvate laste toetuseks, toetab kasuperede nõustamist, annab välja stipendiume ja koordineerib Mentor-programmi.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv