Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Suusalumi, suusalumi, sajab õhtust hommikuni!

Novembri viimasel laupäeval, kui suur lumi ja tõeline talveilm Eestisse jõudsid, toimus Kõrvemaa Matka- ja Suusakeskuses suur spordipäev varjupaikade lastele. Tegemist oli heategevusliku kampaania “Muretseme laste varjupaikadele suusad!” sportliku avaüritusega.

Suurel spordipäeval oli kohal enam kui sada last üle Eesti erinevatest varjupaikadest. Lapsed osalesid lõbusates sportmängudes – aeroobikatrall lumes, orienteerumisvõistlus, kelguralli, lumes kukerpallitamise meistrivõistlused jpm.
Meeskonna kapteniteks olid elukutselised sportlased ja lumistes töötubades juhendasid lapsi treenerid ja sportlased erinevatelt erialadelt: endine suusasprinter ja tänane treener Pavo Raudsepp, laste sõbrad Vibuliidust ja Eesti Orienteerumisliidust ning korvpallurid klubist Piimameister Otto/Rapla KK.
Professionaalsete sportlaste eeskuju on alati innustav. Elamuslik spordipäev süstis lastesse eneseületamise kogemust, hakkamasaamist ja kõike muud, mis lapsi kui isiksusi arendab. Mäng valmistab lastele alati palju rõõmu ja aitab neil maailma asju paremini mõista.
Sportlastest sõpradele lisaks meeldis lastele väga ka päevajuhi rollis laigulistes riietes “lumeinimene”. Kodus muljetasid viiene Tanja ja kuuene Angelika hiljem pikalt, kuidas “lumeMINImene” tegi nalja. Ka lumes sõitmise jalgratas oli laste lemmik ja neljane Erlend arvas, et tema oleks ka sellega paksus lumes sõita jaksanud – keegi oleks pidanud lihtsalt samaaegselt talle tagant hoogu lükkama.
Andre (8 a) oli spordipäeva eel kodu lähedal lumehangedes hüppamist harjutanud ja temal tekkis harukordne võimalus demonstreerida kossupoistele salto hüppamise oskust lumehange. Ürituse järel rääkisid nii Dima kui ka Daniil kasvatajale suure õhinaga, et sellisel lumisel talispordipäeval osaleksid nad hea meelega üha uuesti. Samuti oli rahul energiline Nathan, kellel taoliste ürituste raames on võimalik end välja elada ja kogu oma “sisemine pauer” ära kulutada.
Lapsed olid võlutud ka kaunist talvepäevast – looduse ilu ei jätnud kedagi ükskõikseks ja andis palju positiivseid elamusi. Neil lastel, kes pole varem oma kodulinnast Narvast, Tartust või Tallinnast kaugemale saanud, oli see hea võimalus tutvuda veel ühe looduskauni kohaga Eestis.

Pildikokkuvõtet saad vaadata siit

Triin Lumi
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.