Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Suur osa annetustest kulub abi laialijagamiseks

uudised.err.ee

Heategevusorganisatsioonide majandusaasta aruannetest selgub, et kui mõnel on tegevuskulud lausa nullis, siis paljudel teistel võib see moodustada ligi poole kogutud annetuste summast.

Näiteks MTÜ SEB heategevusfond kogus mullu 353 500 eurot, millest administreerimiskulud olid 83 500, SA Tallinna lastehaigla toetusfondi sai annetusi 325 000 ja kulutas tegevusele 109 000 eurot, kirjutas.

SEB fondi tegevjuht Triin Lumi märkis, et efektiivsust ei saa mõõta vaid tulu ja kulu suhet vaadates. Fond väidab, et kõigi lastele korraldatud projektide ja toetuste pealt läheb halduskuludeks 23 protsenti ja selle katab pank ise.

Eesti suurimad heategevusfondid kogusid mullu kokku 1,6 miljonit eurot annetusi ja sellest umbes 500 000 kulus heategijatel oma töö tegemiseks.

Priit Luts

Allikas uudised.err.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv