Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

SEB heategevusfond otsib lastekodulastele kingituste jagamiseks jõuluvanasid

laanlane.ee

Rohkem kui kakskümmend Eesti asendus- ja turvakodu otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid, kes asenduskodude jõulupidudel vanemliku hoolitsuseta lastele kingitusi kätta aitaks anda.

Kõigil vabatahtlikel, kes on valmis paar tundi oma aega panustama ja kas või ühte oma kodukandis asuvasse asendus- ja turvakodusse jõuluvanana kinke jagama minema, palutakse hiljemalt 10. detsembriks endast teada anda e-postiaadressil info@heategevusfond.ee. Fond edastab kontakti konkreetse asenduskodu juhatajale või pereemale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib.

“Üle Eesti on peremajasid, kus kingikott peagi kohal, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele peolistele välja jagaks,” kirjeldas SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi otsingute põhjusi. “Seetõttu palumegi appi kõiki neid punase kuue ja valge habemega vabatahtlikke, kes tunnevad, et neis on piisavalt jõuluvana DNA-d ja kogemust.”

Viiendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulusoovide puu projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita. Tänavu on www.heategevusfond.ee/joulupuu aadressil paikneval jõulupuul enam kui 1000 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade soovid. Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetab heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

Vabatahtlikke jõuluvanasid otsivad asendus- ja turvakodud (sulgudes jõulupeo kuupäev ja asula):

Läänemaa:
Haapsalu HKK (24. dets)

Ida-Virumaa:
MTÜ Asenduskodu Südamepaik (12. dets, Kohtla-Järve), Narva Lastekodu (20. dets, Narva)

Jõgevamaa:
Siimusti Lastekodu Metsatareke (21. dets, Siimusti alevik)

Järvamaa:
Koeru Perekodu (20. dets, Koeru)

Pärnumaa:
Pärnu Lasteküla (20. dets, Pärnu), Shalomi Lastemaja perede ja laste varjupaik (24. dets, Pärnu)

Raplamaa:
Juuru Lasteküla (21. dets, Juuru)

Tallinn ja Harjumaa:
Tallinna Laste Turvakeskus, Lilleküla (18. dets, Tallinn)
Tallinna Lastekodu ema ja lapse turvakodu (18. dets, Tallinn)
Tallinna SOS Noortekodu (18. dets, Tallinn)
Tln LK Laste Turvakodu (20. dets, Tallinn)
Tln LK Pihlaka maja (23. dets, Tallinn)
Tln LK Lasnamäe keskus (24. dets, Tallinn)
Tln LK Nõmme keskus (24. dets, Tallinn)
Tln LK Künni maja (23. dets, Tallinn)
Keila SOS Lasteküla (18. dets, Keila)
Keila SOS Noortekodu (24. dets, Keila)

Tartumaa:
MTÜ Vahtramägi (18. dets, Tartu), Tartu Perekodu Käopesa (20. dets, Tartu), Elva Perekodu (24. dets, Elva)

Valgamaa:
Valga Lastekodu Kurepesa (20. dets, Valga)

Allikas laanlane.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv