Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

SEB Heategevusfond annab stipendiumi 70 noorele

postimees.ee

MTÜ SEB Heategevusfond annab viiendat korda välja stipendiume vanemliku hoolitsuseta noortele ja jagab nõu majandamisküsimustes. Stipendiumifondi suurus 2013. aastal on 50 000 eurot ja sügissemestril saab stipendiumi 70 noort.

«Stipendiumipäeval anname noortele lisaks rahale ka oskuse sellega ja oma igapäevaluga majandada. Noorte motivatsioonikirjadest loeme, et raha on küll vähe, aga puudu on ka oskustest, kuidas näiteks suurema ostu jaoks raha säästa. Asenduskodus kasvanud noor ei pruugigi isemajandamisega enne kokku puutuda, kui asenduskodu teenus läbi on ja siis pole enam kellegi käest nõu küsida. Nii pole kiirlaenud ja muud säärased lühinägelikud lahendused enam kaugel,» ütles SEB Heategevusfondi projektijuht Kati Käpp.

Noorte seas läbiviidud uuringud näitavad, et tavaperes kasvava noore (15-20-aastane) isiklikus kasutuses on kuus umbes 95 eurot. Asendushoolduse noored, kes õpivad asenduskodust eemal, saavad kasutada umbes samasuguse summa, kuid peavad sellest katma igapäevase toidu kulutused.

Stipendiume makstakse fondi kogunenud SEB panga ja enam kui 7000 eraisiku annetustest.

Allikas postimees.ee

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv