Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

SEB aitab vanemliku hoolitsuseta lapsi Eestis

SEB Aastaülevaade 07

2007. aasta augustis sai rühm Tallinna ja Pärnu vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsi võimaluse kohtuda oma iidolitega Eesti korvpalliliigast. Iga laps sai kingituseks kovpalli, millel oli tema lemmiku autogramm.

See on üks näide tegevustest, mida viib ellu SEB poolt Eestis 2005. aastal asutatud fond. Fondi eemärk on pakkuda vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele paremat tulevikku, toetades varjupaiku ning viies laste jaoks läbi rõõmsaid ja sisukaid hobi- ja vabaajategevusi.

„Miski ei peaks olema loomulikum kui see, et iga laps saaks kasvada üles hoole ja armastusega täidetud kodus. Kahjuks jääb see ainult unistuseks paljude laste jaoks, kes eri põhjustel on oma vanemate poolt hüljatud. Isegi kui varjupaikades hoolitsetakse nende eest korralikult, ei suuda see asendada kõike seda, mis on perekonnas loomulik,“ ütleb SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi.

Nende laste aitamiseks algatas SEB Heategevusfondi. SEB on nõustunud paigutama fondi järgmise kümne aasta jooksul 20 miljonit Eesti krooni. SEB korraldab Eestis kaks korda aastas kampaania, mille käigus kutsutakse kliente üles annetama vanemliku hoolitsuseta jäänud laste heaks.

„Preagu on meil ligikaudu 4000 inimest, kes toetavad meie tegevust regulaarselt,“ räägib Triin Lumi.

SEB ja eraisikust annetajate ühine rahaline panus läheb varjupaikade toetamiseks Tallinnas, Narvas ja Tartus. Fondil on koostööleping Pärnu Pereabikeskusega „Lootus“. Triin Lumi, kes on fondi ainus töötaja, veedab palju aega eri lastekodudes. Praegu elab tema juures 13-aastane tüdruk, kelle vanemad hülgasid ja kes ootab vaba kohta lastekodus.

Eelmise aasta jooksul viis fond läbi mitmeid lastele mõeldud hobi- ja vabaajaüritusi. Pärnus asuv Pereabikeskus avas fondilt saadud vahendite abil mänguväljaku ning fond korraldas ka reisi Helsingisse Heureka Teaduskeskusesse.

Suvel korraldas fond ürituse koos Eesti korvpalliliigaga. Selle raames annetas liiga ühe euro iga tabatud kolmepunktiviske eest ning SEB panustas iga annetatud euro kohta sama suure summa.

Nagu varasematelgi aastatel, otsustas SEB sel aastal mitte saata suures koguses jõulukaarte, annetades kokkuhoitud summad lastega seotud annetuse Narva lastevarjupaika mööbli ostmiseks,“ ütleb Triin Lumi.

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv