Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Piparkoogisöömise kiirusrekord Rakvere Jõululinnas

Jõulude eelne aeg on põnev aeg. Sel aastal aitas varjupaiga lastele jõuluootuse lustakamaks teha sõit tõelise jõulurongiga Rakvere Jõululinna. Ilusa talveilma tõttu mõjus jõulumaa tõelise muinasjutuna. Jõululinn oli kõrgel mäe otsas asuv võluloss, mida tuntakse ka Rakvere linnuse nime all ja kus terve päev sai näha ja teha vahvaid asju.

Varahommikul kogunesid varjupaikade lapsed Tallinnas Balti jaamas, kust lõbus jõuluekspress väljus. Väiksematele reisilistele oli esimeseks suureks elamuseks juba ainuüksi rongisõit, sest nagu selgus, ei olnud enamikul neist sellist kogemust veel elus olnud. Jõulurongis sai igaüks reisipassi, päkapikud korraldasid jõulude teemalise viktoriini, tublimatele vastajatele olid auhinnad. Rakverre jõudes sumbati läbi suure lume päkapikkude saatel rongkäigus otse võlulossi, kus ees ootas salapärane imedemaailm.

Lossi teatrisaalis vaadati “Metsamuinasjuttu”, seejärel suunduti avastama võlulossi ja Päkapikkude Akadeemiat. Võlulossis sai näha maagilist töötuba, kus lapsed said võlurite abiga valmistada mesilasvahast küünlaid ja vermida võluraha. Isetehtud küünlad lõhnasid nii hästi, et tekitasid lastes soovi neid mekkida. Tagasiteelgi ei andnud Anarile (11 a) rahu saladus, kuidas võlur ikkagi paljalt võlusõnadega tule süütas …

Ka kummituste koopas juhtus hämmastavaid asju. Ander (12 a) ja Tiit (11 a) tulid suurte silmadega õuduste toast välja ja imestasid, kuidas luukere liigutada oskab. Päkapikkude postkontoris sorteeriti jõuluvanale saadetud kirju ja kingitusi. Samuti oli kõigil võimalus õppida võitluskunsti. Väike Aleksandra (4 a), kes on üldiselt väga rahulik laps, läks mõõgaga vehklemises päris hoogu – pööras pea ära, pani silmad kinni ja vehkis nagu jaksas! Kui mäng läbi sai, oli tema ainus, kes ikka vapralt edasi võitles ... Ka piparkooke kaunistati hea meelega. Tanja (6 a) ei jõudnud ära oodata, millal piparkoogid kaunistatud saavad ja püstitas ilmselt kiirusrekordi piparkookide suhupanemisel.

Lapsed võtsid rõõmuga osa kõikidest töötubadest. Kõik Päkapikkude Akadeemia lõpetajad said tunnistuse, sest laste käitumine oli eeskujulik ja teadmised suurepärased. Pärast pikka päeva mindi üheskoos tagasi Rakvere raudteejaama, kus iga laps sai jõulumaa tunnistusele pitseri selle kohta, et on jõululinnas käinud. Kodus räägiti kuuldust-nähtust suure õhinaga ja põletati omatehtud küünlaid. See oli nii vahva käik, et lapsed uurisid kohe pärast kojujõudmist, millal uuesti jõululinna minnakse.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.