Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Perekodu lapsed said uued madratsid

Sakala

​Viljandi vooditootja Bed Factory Sweden juhid kuulsid ühel jutuajamisel, et sihtasutuse Perekodu hoole all olevate laste küljealused on vanad ja väga kehvad. Eile kinkis ettevõte peremajades elavatele lastele 41 uut madratsit.

41 madratsit ja kolm voodit toimetati tehasest Viljandi haigla vastas asuvasse Perekodu peamajja suure veokiga ja kui Bed Factory Swedeni töötajad olid need veokist fuajeesse kandnud, kõrgus seal maast laeni ulatuv virn. Teisipäevaks peavad kingitused juba lastele laiali jaotatud olema, et samas majas asuva kooli õpilased saaksid fuajees lõpuaktust pidada.

Madratsid aitavad üüratult

«Nendest madratsitest, mis täna saabusid, on ikka väga suur abi,» ütles Perekodu juhataja Hilka Raba. «Ma arvan, et kõikide madratsite väljavahetamine muude tegevuste kõrvalt oleks meile olnud vähemalt kümne aastane projekt.»

Perekodu juhataja rääkis, et osa peremajades kasvavaid lapsi magab väga vanast ajast pärit madratsitel. «Meil on ka erivajadusega lapsi, kes öösel alla pissivad,» selgitas Raba, miks madratsite vahetamine on vajalik. Kokku on peremajades 45 last ning et neist osal vajaks voodi ümbervahetamist, oli Raba eriti rõõmus, et madratseid vedanud veoki peale oli mahutatud ka kolm kušetti.

Osaühingu Bed Factory Sweden juhataja Indrek Aasna sõnul oli ettevõttes kuuldud, et osa Perekodus kasutusel olevaid madratseid on vanad ja auklikud. Aasna rääkis, et kuna ettevõttel oli võimalik probleem lahendada, otsustati lastele uusi madratseid kinkides abi osutada.

Püsivaid aitajaid pole palju

Juhataja selgitas, et Bed Factory soov oli lapsi natukene aidata ning seda tehes ka kogukonda panustada. «Näen, et see on koht, kus soovime pikemalt aidata,» rääkis Indrek Aasna võimalusest Perekoduga ka edaspidi suhelda ning talle abi osutada.

Kuigi toetajate nimekiri on Perekodu kodulehel pikk, siis püsisponsoreid Raba sõnul tänapäeval enam eriti palju ei ole. Kõige suuremaks üle-eestiliseks asenduskodude toetajaks peab Raba SEB heategevusfondi, kes korraldab lastele üritusi ja «Jõulusoovide puud». Tänu sellele heategevusprojektile Raba sõnul üldse Perekodu ja voodifirma koostöö alguse saigi, sest selle kaudu on juba üks pere sponsorite ja Bed Factory toetusel uued madratsid saanud.

Perekodu juhataja sõnul vajaks peremajades väljavahetamist veel lastemööbel. «Mööbliesemed on väga vanad ja ka kuluvad üsna kiiresti,» lausus ta.

Perekodu on asenduskodu

Sihtasutus Perekodu loodi 2012. aastal, kui liideti Väikemõisa väikelastekodu, Karula koolkodu ja Viiratsi lastekodu.

Asenduskoduna mõeldud Perekodus on kohti 53 lapsele. Kaks peremaja on haigla külje all, kaks on Väikemõisas ja kaks Viljandis Künni tänaval.

Allikas: Sakala
 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv