Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Pereabikeskuse hoovi kerkivad lumeskulptuurid

Pärnu Postimees

Pühapäeval, 13. veebruaril kell 14 hakkavad lapsed ja vabatahtlikud Pärnu pereabikeskuse hoovi lumeskulptuure ehitama.

Pärnu pereabikeskuse juhataja Ulvi Nõmm ütles, et keskuse hoovil on kolm suurt lumehunnikut, millest Pärnu, Tartu ja Tallinna varjupaikade lapsed sõbrapäeva eel enda tehtud kavandite järgi lumeskulptuure ehitavad. Lapsi juhendab professionaalne jääskulptuuride valmistaja ja kunstnik Henry Timusk.

Pärnu laste skulptuur sünnib Nõmme ütlust mööda ühe lapse unes nähtud kavandi järgi, mille ta hiljem paberile joonistas. “Skulptuur tuleb koerakujuline,” avaldas juhataja.

Nõmme jutu järgi püstitatakse pereabikeskuse hoovile enne suurt lumetööd Kaitseliidu poiste abiga soojendusega telk, kus saab nii suppi süüa kui töö vahepeal end soojendada.

MTÜ SEB Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul toimub veebruaris SEB Heategevusfondi eestvedamisel kolmandat korda ringreis “Lumevabariik”, mille raames ehitavad lastekodude ja varjupaikade lapsed üle Eesti kauneid lumeskulptuure ning antakse üle koostöömemorandumid varjupaikade toetamiseks. Annetajate abiga toetatakse 2011. aastal varjupaiku üle Eesti kokku 115 000 euroga, Pärnu pereabikeskus saab 20 000 eurot.

Skulptuure ei valmista üksnes Pärnu, Tartu ja Tallinna varjupaikade lapsed, vaid neid aitavad SEB Heategevusfondi toetuseks loodud klubi vabatahtlikud.

Peale toetusraha jagamise korraldab SEB Heategevusfond koos fondi toetuseks loodud klubi vabatahtlike täiskasvanutega varjupaiga lastele arendavaid ja laste toimetulekut toetavaid üritusi.

Allikas: Pärnu Postimees ja Pärnu Postimees

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv