Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Päkapikud on Ida-Viru laste jõulusoovid üles leidnud

Põhjarannik

Kaheksandat aastat kogub SEB Heategevusfond kokku ligi 1000 jõulukingi soovi lastelt, kelle koduks on asendusvõi turvakodu. Detsembrikuu jooksul leitakse jõulupuu projektiga inimesed, kes aitavad nende laste südamesoovid täita. Praeguseks on annetajad 929 kingisoovist andnud oma panuse juba 853 kingi heaks, 76 päkapikku on veel puudu.

SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi märkis, et kõik Ida-Virumaa laste soovid on aga heategijate poolt juba märgatud. Sel aastal on jõulupuul 165 Ida-Virumaa lapse unistused. Peale selle üheksa peremaja kingid. Näiteks ühe pere lapsed unistavad värviprinterist, et koolitöid teha, teise pere lapsed soovivad kannmikserit, et ise smuutisid valmistada.

Lumi sõnul oleks suurepärane jõulukingitus ka 1 eurone igakuine annetus läbi aasta.

"Jõuluaegne kingitus on omal kohal, see annab lapsele ühekordse märkamise kogemuse. Samas teeme heatahtlikele eestimaalastele üleskutse kaasata kolm sõpra, kellega koos panustada iga kuu 1-3 eurot ühe lapse või noore heaks. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades õpib ametit kutsekoolis või ülikoolis, saab aga vajamineva toe õppevahendite soetamiseks."

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv