Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Otsitakse jõuluvanasid

Bioneer

Rohkem kui kakskümmend Eesti asendus- ja turvakodu otsivad vabatahtlikke jõuluvanasid, kes asenduskodude jõulupidudel vanemliku hoolitsuseta lastele kingitusi kätte aitaks anda.

Kõigil vabatahtlikel, kes on valmis paar tundi oma aega panustama ja kasvõi ühte oma kodukandis asuvasse asendus- ja turvakodusse jõuluvanana kinke jagama minema, palutakse hiljemalt 10. detsembriks endast teada anda e-posti aadressil. Fond edastab kontakti konkreetse asenduskodu juhatajale või pereemale, kes vabatahtliku jõuluvanaga täpse kohtumisaja kokku lepib.

“Üle Eesti on peremajasid, kus kingikott peagi kohal, aga pole punases kuues lahket habemikku, kes kuuse all lastelt salme küsiks ja kingid rõõmust säravatele peolistele välja jagaks,” kirjeldas SEB Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi otsingute põhjuseid. “Seetõttu palumegi appi kõiki neid punase kuue ja valge habemega vabatahtlikke, kes tunnevad, et neis on piisavalt jõuluvana DNA-d ja kogemust.”

Jõulupeod toimuvad asenduskoduti erinevatel päevadel ja aegadel. Näiteks ootab Juuru Lasteküla jõuluvana 21. detsembril kell 15.00, Tallinna Laste Turvakeskus Lillakülas aga juba 18. detsembril ja Elva perekodu 24. detsembril. Kogu nimekiri jõuluvanata kodudest koos jõulupidude kuupäevadega ja leiab aadressilt heategevusfond.ee/joulupuu ning pressiteate lõpust.

Viiendat aastat järjest on kogutud kokku enam kui 1000 vanemliku hoolitsuseta lapse jõulukingi soovid, et jõulukuu jooksul leida Jõulusoovide puu projektiga head inimesed, kes aitaksid need laste salasoovid täita. Tänavu on heategevusfond.ee/joulupuu aadressil paikneval jõulupuul enam kui 1000 lapse jõulusoovid ning lisaks asenduskodude peremajade soovid.

Jõulupuult saavad need, kel soov vanemliku hoolitsuseta lastele jõulurõõmu saata, valida ühe lapse jõulusoovi ning annetada selle soovi täitmiseks kingiraha. Tehtud annetuste eest soetab heategevusfond jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakib need ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kingipakid jõuavad lasteni jõulupühadeks.

MTÜ Asenduskodu Südamepaik (12. dets, Kohtla-Järve)

Narva Lastekodu (20. dets, Narva)

Siimusti Lastekodu Metsatareke (21. dets, Siimusti alevik)

Koeru Perekodu (20. dets, Koeru)

Haapsalu HKK (24. dets, Haapsalu)

Pärnu Lasteküla (20. dets, Pärnu)

Shalomi Lastemaja perede ja laste varjupaik (24. dets, Pärnu)

Juuru Lasteküla (21. dets, Juuru)

Tallinna Laste Turvakeskus, Lilleküla (18. dets, Tallinn)

Tallinna Lastekodu ema ja lapse turvakodu (18. dets, Tallinn)

Tallinna SOS Noortekodu (18. dets, Tallinn)

Tln LK Laste Turvakodu (20. dets, Tallinn)

Tln LK Pihlaka maja (23. dets, Tallinn)

Tln LK Lasnamäe keskus (24. dets, Tallinn)

Tln LK Nõmme keskus (24. dets, Tallinn)

Tln LK Künni maja (23. dets, Tallinn)

Keila SOS Lasteküla (18. dets, Keila)

Keila SOS Noortekodu (24. dets, Keila)

MTÜ Vahtramägi (18. dets, Tartu)

Tartu Perekodu Käopesa (20. dets, Tartu)

Elva Perekodu (24. dets, Elva)

Valga Lastekodu Kurepesa (20. dets, Valga)

Allikas Bioneer

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv