Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Ole osake jõuluimest – aita laste unistustel täituda!

Turvakodu kasvataja küsis 14-aastaselt Karmenilt (nimi muudetud), mida tema jõuluvanalt soovib. Laps vaikis hetke ja hakkas seejärel lahinal nutma. Mõne viivu möödudes ütles tüdruk, et ta ei taha midagi, sest ükski jõuluvana ei saa täita tema soovi: “Koju tahan, nii väga tahan oma koju!” See igatsus oma kodu järele on nagu kiri jõuluvanale, mis jõulumaale kunagi kohale ei jõua ...

Me ei näe varjupaikades elavate laste sisse ega tea, mida nad tegelikult tunnevad siis, kui igal pool räägitakse perekesksetest pühadest – rõõmurohkest ajast, mil kõik lähedased saavad kokku ja juhtuvad jõuluimed. Ka nende laste haiget saanud hing igatseb kodusoojuse ja turvatunde järele ...

Juba kolmandat aastat järjest kogub SEB Heategevusfond kokku vanemliku hoolitsuseta laste unistused ja soovid, et need jõuluvanale edastada. Paraku ei saa jõuluvana ära võtta Karmeni ega teiste sarnase saatusega laste kurbust ning pakkida kodu suure kingikarbi sisse, millel uhke pael ümber. Kuid jõuluvana saab olla natukene toeks, tuues meile tuttavat jõulurõõmu ja maisemate soovide täitumist ka nendele lastele, kelle koduks on sel jõulukuul laste turva- või asenduskodu (lastekodu).

Kahel varasemal aastal täitusid sel viisil Eesti erinevates turvakodudes peatuvate laste kingisoovid – ligi 200 jõuluunistust. Tänavu kogusime kokku kõigi Eestimaa asenduskodudes peatuvate laste soovid ning kutsume häid inimesi toetama meie projekti, olles jõuluvanaks nendele lastele, kellest vanemad ei hooli.

Selleks mine aadressile www.heategevusfond.ee/joulupuu, vali jõulupuul üks laps ja tema soov ning tee annetus vastavalt jõuluvana (loe: oma) võimalustele. Mõned soovid jõulupuul on väga väikesed ja mõned päris suured - on lapsi, kes igatsevad pehmet kaisulooma, patsikummi või kirjusid käpikuid, teised aga unistavad oma mobiilist või arvutist... Suuremate soovide täitmiseks kogu kokku sõbrad, kes soovivad aidata ja nii võivad ka kopsakamad kingisoovid teoks saada! Heade inimeste tehtud annetuste eest soetab SEB Heategevusfond nimekirjas olevad kingitused, pakib need kenasti ära ja saadab kingikotid laste turva- ja asenduskodudesse. Kingipakid jõuavad lasteni jõululaupäevaks. Nagu kõik kodused lapsed, saavad ka need lapsed sel aastal jõuluvanalt oma nimega kingituse.

Suur tänu Sulle, kes Sa koos oma sõpradega aitad teoks teha väikese jõuluime ja teed annetuse, et oleks võimalik valmistada lastele üllatused. Kinkida tükike oma ajast, tähelepanust, hingest ja südamest – see tähendab palju.

Vastutav päkapikk Triin Lumi, jõuluvana peakontor (SEB Heategevusfond)

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.