Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Nukuteatris esietendub Hugo romaanil põhinev "Väike Gavroche"

uudised.err.ee

NUKU teatri hooaja esimene uuslavastus on Taavi Tõnissoni käe all valmiv "Väike Gavroche".

Pühapäeval esietenduv nukulavastus põhineb Victor Hugo kuulsal romaanil "Hüljatud" ning selle dramatiseeringu autor on Urmas Lennuk ja lavastuse kunstnik Anni Jõeaas, teatas teater.

"Väike Gavroche" on sotsiaalselt tundlik lugu suure hingega tänavapoisist ja teda ümbritsevatest inimestest.

Lavaloo tegevus toimub tänaval, mida valitsevad vaesus ja viletsus. Ajal, mil Prantsusmaa kuningas on unustanud oma rahva eest hoolitsemise, kannab Gavroche hoolt oma tänava inimeste eest – nagu väike hea kuningas, kelle kuningriigis on kõik võrdsed.

Vaatamata raskele olukorrale on Gavroche kui killuke päikest. Ta on poiss, kellest ei ole võimalik puudutuseta mööduda, poiss, kes märkab kõiki ja kõike enese ümber. Väike Gavroche on tõestus sellest, et üks laps võib olla suurem veel kui kuningas, kes valitseb.

Lavastuse kaudu soovib NUKU teater koos sotsiaalministeeriumi, Lasteabi.ee, SEB Heategevusfondi ja MTÜga Oma Pere juhtida senisest suuremat tähelepanu Eestis elavate tänavalastega seotud probleemidele ja teavitada inimesi, kuidas toimida vanemliku hoolitsuseta jäänud lapse märkamisel.

Lavastus on sobilik kõigile alates 7. eluaastast.

Mängivad Mart Müürisepp, Liivika Hanstin, Tiina Tõnis, Katariina Tamm, Kaisa Selde, Andres Roosileht, Mirko Rajas, Riho Rosberg, Jevgeni Moissejenko ja Anti Kobin.

Allikas uudised.err.ee

 

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv