Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Reis Helsingi huvikeskusesse Heureka

03.07.2007

2007. aasta aprillis toimus SEB Eesti Ühispanga ja Tallink Grupi ühine kliendiüritus laeval Tallink STAR, mille raames koguti heategevuslikul eesmärgil ligikaudu 25 000 krooni ning saadud raha annetati Heategevusfondile. SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond otsustas kasutada annetust sihtotstarbeliselt ning korraldada Pärnu Pereabikeskuse ja Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga lastele huvireisi.
2. juulil sõidetigi üheskoos Helsingisse, kus veedeti põnev ja meeldejääv päev huvikeskuses Heureka, mis on üks maailma atraktiivsemaid kogupere teaduskeskusi. Kui traditsioonilises muuseumis ei tohi eksponaate puutuda, siis Heureka väljapanekud on just selleks, et ise näitlike eksperimentide kaudu avastada teadusmaailma põhitõdesid.
Reisipäev koosnes laevasõidust, huvikeskuse külastamisest, lõunatamisest buffet-lauas, lühikesest linnaekskursioonist ja laevaga tagasisõidust.
Varjupaikade juhatajate sõnul olid lapsed enne reisi suures ootusärevuses. Ainuüksi laevasõit oli lastele suureks elamuseks, kuna enamik lapsi polnud varem laevaga sõitnud. Tegemist oli laste esimese välisreisiga – seega ka passikontrolli läbimine jms ametlikud protseduurid olid omamoodi põnev kogemus. Heurekas sai igaüks ise kõike vaadata, oma käega katsuda, oma kõrvaga kuulata, mängida, ronida ja roomata. Eriti meeldis aga kõigile lastele pitsabaar, kus sai kõike süüa nii palju kui ise tahad. Ka jäätist võis võtta just nii palju kui kõhtu mahtus – see on ju iga lapse unistus ning seda võimalust kasutati usinasti. Reisi üle rõõmustasid nii lapsed kui ka kasvatajad – veedeti mõnus ja teistmoodi päev võrreldes igapäevase eluga varjupaiga seinte vahel.
Ei ole olemas halba last! Kõik lapsed vajavad tähelepanu ja koos tegutsemist, nii jäävad tegemata ka paljud halvad teod. Igal lapsel on õigus tunda rõõmu – ühine päev Helsingis pakkus seda kindlasti!

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.