Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pressiteade: SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond kogus laste varjupaikade toetuseks ligi pool miljonit krooni

Pressiteade

Detsembri ja jaanuari jooksul viis SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond koostöös Rimi Eesti Foodiga läbi kampaania, mille käigus koguti heategevuseks üle 453 000 krooni. 

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul on tänu varasematele heasüdamlikele annetajatele tehtud Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigas remonti ja ostetud mööblit. Varjupaiga lapsed on saanud käia mitmel ekskursioonil, kinos, loomaaias ja bowlingut mängimas. Lisaks käib probleemsemaid lapsi nõustamas psühholoog. 

“Kampaania käigus kogutud raha eest plaanime aidata Pereabikeskust Pärnus, kes vajaksid tuge lastemänguväljaku ehitamiseks ning õppe- ja meisterdamisevahendite ostmiseks. Tänu headele inimestele saab see nüüd teoks,” ütles Lumi. 

Kampaania käigus sai annetusi teha SEB Eesti Ühispanga kontorites või kanda sobiv rahasumma SEB Ühispanga Heategevusfondi arvelduskontole. Samuti sai kampaania käigus kuni 2007. aasta jaanuari lõpuni osta kõigist Rimi kauplustest 10-krooniseid postkaarte laste toetuseks. 

Kampaania raames koguti 453 457 tuhat krooni toetusraha, millest 405 457 krooni tuli läbi pangakanalite ning 47 730 krooni postkaartide müügist. Lisaks on panga kliendid heategevuse toetuseks sõlminud 3536 püsikorralduslepingut. 

Eesmärgiga aidata lapsi, asutasid SEB Eesti Ühispank ja SEB Ühispanga Elukindlustus 2005. aastal mittetulundusühingu SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond. 

14. detsembril 2006 allkirjastasid SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee ja Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigas koostöömemorandumi, mille alusel toetab SEB Eesti Ühispank SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi järgneva 10 aasta jooksul 20 miljoni krooniga. 

Heategevusfondi eesmärk on aidata koostöös sotsiaalasutustega kaasa erinevatel põhjustel ebapiisava vanemliku hoolitsusteta jäänud laste olukorra parandamisele. Raha läheb Eestis asuvate ja tegutsevate laste varjupaikade ja turvakodude ning nendes peatuvate abivajajate olukorra parandamiseks. Fond püüab varjupaikade toetamise kaudu piisava vanemliku hoolitsuseta jäänud lastele pakkuda võrdsemaid võimalusi kasvamiseks. Tulevikuplaaniks on toetada kasuperede koolitusprogrammi ja soodustada laste võimalusi asenduselupaiga leidmiseks. 

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond on sõlminud koostöölepingu Tallinnas, Koplis asuva Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigaga. 14. detsembril andis fondi tegevjuht Triin Lumi varjupaigale üle 250 000-kroonise sümboolse tšeki, millega fond toetab varjupaiga erinevaid projekte.

Allikas: Postimees

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv