Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

20 miljonit Heategevusfondile

SEB Kliendileht

Järgneva kümne aasta jooksul toetab pank SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi 20 miljoni krooniga. Raha läheb laste varjupaikade ja turvakodude olukorra parandamiseks, tulevikus on plaanis hakata toetama kasuperede koolitusprogrammi.

14. detsembril allkirjastasid SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee ja Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigas koostöömemorandumi. Samas andis Triin Lumi varjupaigale üle 250 000kroonise sümboolse tšeki, millega fond toetab varjupaika. 

SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee ja Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi allkirjastavad koostöömemorandumi.

Fondi eesmärk

Eduka panga ja vastutustundliku ettevõttena on meie kohus aidata ühiskonna kaitsetuid. 2005. aasta detsembris asutasid SEB Eesti Ühispank ja SEB Ühispanga Elukindlustus mittetulundusühingu SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond. Erinevate kampaaniate raames toetatakse küll lastekodusid ja -haiglaid, kuid mitte keegi ei toeta laste varjupaiku. Samas on varjupaigad reaalne koht, kust tänavale sattunud lapsed abi saavad. 

Triin Lumi annab üle sümboolse tšeki Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga juhataja Viiu Orgmetsale.

Seetõttu ongi Heategevusfondi eesmärk aidata koostöös sotsiaalasutustega kaasa selliste laste olukorra parandamisele. Fond püüab laste varjupaikade materiaalse toetamise kaudu soodustada võimalusi lastele asenduselupaiga leidmiseks. Kaugemas perspektiivis on Heategevusfondi eesmärk propageerida Eestis kasuperede süsteemi. 

Keda Heategevusfond toetab?
Heategevuskampaaniatega kogutud raha läheb Eestis asuvatele laste varjupaikadele. Meil on sõlmitud koostööleping Tallinnas, Koplis asuva Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigaga, kus viibinud lapsed on saanud tänu annetustele käia mitmel ekskursioonil, kinos, loomaaias ja bowlingut mängimas, varjupaigas on tehtud remonti, ostetud mööblit ning mis eriti oluline – probleemsemaid lapsi käib nõustamas psühholoog. 

Sel aastal on kavas abisaajate ringi laiendada. Tulevikuprojektide kohta saab lugeda meie kodulehelt; samuti saadame infot neile, kes on annetuse teinud panga kaudu. 

Aidata saavad kõik
Kõik soovijad saavad vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsi aidata sõlmides U-Netis püsikorralduslepingu summas kümme krooni kuus. 

Soovi korral saab lepingu sõlmida ka suuremale summale. 

Loomulikult on oodatud ka ühekordsed annetused MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Samuti saab annetusi teha SEB Eesti Ühispanga kontorites. 

Kõik maksed, sh püsikorraldus, on Heategevusfondi arvelduskontole tasuta. Kuna Heategevusfond on kantud tulumaksusoodustust saavate mittetulundusühingute nimekirja, saavad annetajad summalt tulumaksu tagasi. 

Täname kõiki, kes on meie heategevusprogrammi juba toetanud või kes kavatsevad seda teha tulevikus!

Allikas: SEB Kliendileht
Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv