Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Kõik lapsed on ära teeninud parema elu

SEB Rahaleht

Vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsed ei tunne tihtipeale puudust söögist, riietest ega kooliasjadest, vaid tähelepanust ning hellusest. SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond on võtnud nõuks sirutada abivajajatele käsi nii olmeprobleemide lahendamisel kui ka olla hingeliseks toeks.

“Üks asi on rahaline abi, teine aga laste tähelepanuvajadus,” ütleb fondi tegevjuht Triin Lumi. “Seaduse järgi on kõigil lastel ühesugused õigused. Ometi elus see alati nii ei ole. Heategevusfondi abil püüame mõningaid valupunkte vähem valusaks muuta. Mõtlen ikka, et kui vanemliku hoolitsuseta laps saab täna tuge, siis vast ei lähe ta homme hulkuma ning pääseb alkoholist või narkootikumidest.” Triin on teemaga hästi kursis ka seetõttu, et on ise olnud kolm aastat vanemaks õeks ühele 12-aastasele tüdrukule, kel on lahkhelisid nii koolis kui ka kodus. Heategevusfondi eesmärk pole ainult raha kogumine. Muidugi, ilma rahata ei saa, aga sama oluline on ka inimeste soov ise aidata. “Meie pangas on palju hakkajaid töötajaid– tellerist juhtkonnani–, kes on valmis investeerima oma aega, pädevust ning tähelepanu varjupaikade laste heaks ja nendega suhtlemisse, olgu see siis raamatute kogumine, piparkookide ühine küpsetamine, jäähokivõistlusel käimine või nõu andmine, kuidas fondi raha edasi investeerida.”

“Ühiskonnas on üldlevinud suhtumine, et varjupaigas peatuvad lapsed on tulevased kurjategijad. Soovin, et saaksime Heategevusfondi tööga aidata kaasa sellise juurdunud suhtumise muutumisele. Mitte varjupaika sattunud lapsed ei ole “rasked”, vaid rasked on nende laste elukogemused ja koorem, mis läbielatuga kaasa tuleb. Just selle koorma kergendamine peaks olema meie kõigi ülesanne,” lisab ta.

Veerand miljonit Pärnu Pereabikeskusele
Mais kirjutas SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond alla järjekordsele koostöölepingule, millega toetab 250 000 krooniga Pereabikeskust Pärnus. “Leping sisaldab kolme projekti,” räägib Triin Lumi. “Keskuse ruumid on korralikud, kuid hoov on vaja korda teha. Tahame sinna ehitada mänguväljaku, kus lisaks mudilaste liivakastile oleks ka korvpallirõngas vanematele lastele. Teiseks toetame laste hobi- ja huvitegevust ehk rahastame käsitööd ja ekskursioone. Sügisel on plaan alustada loovteraapia koostööprojekti, mille eesmärk on leevendada varjupaigas viibivate laste kriisiseisundeid ning toetada neid edasises toimetulekus. Kui Pärnus saame avaprojekti toimima, siis soovime samasugust koostööd laiendada ka Ida-Virumaa varjupaikadele.”

SEB Eesti Ühispank ja SEB Ühispanga Elukindlustus asutasid MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi 2005.aastal. Fondi eesmärk on koostöös sotsiaalasutuste ja erialaliitudega aidata kaasa vanemliku hoolitsuseta laste olukorra parandamisele. Lisaks aitavad panga spetsialistid investeerida fondi raha, mida kohe ei kasutata, nii et fond teeniks laekunud annetustelt täiendavat tulu. 

Heategevusfond
Tänaseks on juba ligi 3600 heasoovijat sõlminud püsikorralduslepingu heategevuse toetamiseks. Lisaks korraldab Heategevusfond kogu aasta jooksul väiksemaid toetuskampaaniaid koos Rimi kauplusteketi, Tallink Grupi, SEB Balti Korvpalliliiga ja teiste partneritega. Head teha ei ole kunagi hilja! Sõlmi püsikorraldusleping või tee südametunnistuse järgi ühekordne annetus SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012 ja too sära abivajajate silmadesse.

Allikas: SEB Rahaleht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv