Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevusfond viis lastekodu lapsed päevaks Soome

SL Õhtuleht

Esmaspäeval käisid 17 Pärnu Pereabikeskuse ja Tallinna Lastekodu kasvandikku huvireisil Soomes. Päeva jooksul tutvuti Helsingiga ja käidi Heureka keskuses.

Reisil käinud lapsed olid vanuses 6–19, neid saatsid kasvatajad ja kaks giidi.

«Paljude laste jaoks oli see üldse esimene välisreis ja kindlasti unustamatu kogemus,» räägib MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi esmaspäevasest reisist. Tema arvates jättis lastele kõige sügavama mulje Heureka teaduskeskus, kus noored said tutvuda keskkonna- ja loodusimedega ja neid käega katsuda. Päev läks kiiresti: laevasõit ja ekskursioonid.

Pärnu Pereabikeskuse juhataja Irene Petersoni sõnul hakati Tallinna poole liikuma juba pool seitse, tagasi jõuti enne südaööd. Mõni väike kasvandik ei suutnud kogetut õhtul veel kirjeldadagi, emotsioonid olid nii värsked.

Lastele meeldis ka reisil pakutud toit. Kindlasti erines see nende igapäevamenüüst ja seekord said nad valida kõike, mida ise tahtsid. Peterson kiitis korraldust ja sõbralikke giide.

Muudest tegemistest mainis ta seda, et eelmisel nädalal Vembu-Tembumaal käidi ja annetusraha abil tuleb Pereabikeskuse juurde suve lõpuks ka mänguväljak.

«Kõige tähtsam on saavutada lapsega kontakt, teda mõista ja toetada,» ütleb Peterson.

Fond on võtnud oma eesmärgiks toetada vähe kindlustatud või vanemliku hoolitsuseta jäänud lapsi. Heategevusfondi tegevjuhi Triin Lumi sõnul tahavad nad tihendada koostööd sotsiaalasutustega ja aidata kaasa sealsete laste olukorra parandamisele.

Käimasolevatest projektidest mainis Triin Lumi veel koostöös Rimi kaupluseketiga korraldatavat kampaaniat «Igal lapsel on õigus tunda rõõmu!». Rimi kauplustes üle Eesti saab osta heategevuslikke kaarte, mille müügist saadud tulu läheb laste varjupaikade ja turvakodude toetuseks. Septembris plaanitakse vanemliku hoolitsuseta jäänud lastega ühist teatriskäiku Nukuteatrisse lavastusele «Bullerby lapsed».

Allikas: SL Õhtuleht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv