Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Igal lapsel on õigus tunda rõõmu

SEB Kliendileht

 

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond aitab vanemliku hoolitsuseta lapsi, et pakkuda neile rohkesti positiivseid elamusi, tegevust ning sellega nende ellu rohkem päikest tuua.

Ekskursioonid teatrisse, kinno ja muuseumidesse lubavad lastel näha maailma, kus nad elavad, tunda rõõmu ja areneda. Narva Laste Varjupaiga juhataja Liidia Sõnkova sõnul on ta õnnelik, et Heategevusfondi toetusel on nende lastel võimalus jääda lasteks ning kasvada ühiskonna täisväärtuslikuks kodanikuks. 

Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga lapsed on aasta jooksul teinud ringi peale enamikule Tallinna muuseumidest, käinud teletornis ja Oleviste kiriku tipus. “Suvel käisime paar korda kuus loomaaias ja Rocca al Mare vabaõhumuuseumis,” räägib varjupaiga juhataja Viiu Orgmets. 

“Oleme pidanud piknikut vabas looduses ja jaaniõhtul vorste küpsetanud. Viisime lapsed vaatama ka noorte laulu- ja tantsupeo tantsuetendust, kus neil oli esimest korda elus võimalik näha nii suurt pidu ja rahvahulka, rahvariideid ja paljusid tantsijaid korraga jalga keerutamas.” 

Pärnus asuva Pereabikeskuse lapsed on samuti osa saanud paljudest üritustest: vaatamas on käidud korvpallimänge Saku Suurhallis, külastatud Tallinna loomaaeda, lustitud Vembu-Tembu maal. Juuli viimasel nädalal püstitati Pereabikeskuse õuele kauaoodatud mänguväljak, mis annab varjupaigas viibijatele võimaluse huvitavaks tegevuseks ka õues. “Nüüd saavad kõige pisemad lapsed lisaks liivakastile mängida vedrukiigel, karussellil ja liumäel ning vanemad lapsed saavad kasutada sportimisvõimalusi pakkuvat mänguväljakut,” räägib keskuse juhataja Irene Peterson.

Ka sina saad varjupaiga lapsi aidata, kui sõlmid püsikorralduslepingu või teed ühekordse annetuse SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Kõik maksed Heategevusfondi arvelduskontole on tasuta. Annetatud summalt saavad annetajad tulumaksu tagasi. 

Infot Heategevusfondi kohta leiad aadressilt www.seb.ee/heategevusfond.

Allikas: SEB Kliendileht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv