Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Heategevuskampaania toetab laste varjupaiku

Linnaleht

Eile algas Tartu laste turvakodus MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi ja AS-i Rimi Eesti Food heategevuskampaania “Igal lapsel on õigus tunda rõõmu!”. 

Neljandat korda toimuv heategevuslik kampaania aitab koguda toetust laste varjupaikadele ja turvakodudele Eestis. Kampaania käigus kutsutakse inimesi üles sõlmima laste toetuseks püsimakselepingut või tegema ühekordset annetust Heategevusfondi arvelduskontole 10001000100012. Peale selle on võimalik toetada laste varjupaikasid, helistades annetustelefonil 900 5005 või ostes Rimi kauplustest spetsiaalseid 25 krooni maksvaid kaarte. Need kaardid valmistavad rõõmu korraga mitmele lapsele – oma laps saab meisterdada neist toreda mänguasja ning kaartide müügitulu läheb varjupaigas olevate laste toetuseks. 

Kogutud rahaga toetatakse viit varjupaika: Tallinna lastekodu laste varjupaika, Pärnus asuvat Pereabikeskust, Sillamäel asuvat Laste hoolekandeasutust Lootus, Narva laste varjupaika ja Tartu laste turvakodu. Kampaania kestab jaanuari lõpuni ning tulemused tehakse teatavaks 1. veebruaril. 

Heategevuskampaania puhul toimub detsembrisjaanuaris jõuluringsõit, mille jooksul käib Heategevusfond Onu Raivo Jutupliiatsiga läbi kõik koostööpartneritest varjupaigad. “Kuulame lastega koos muinasjuttu, joonistame selle juurde ning fond kingib varjupaikadele ja lastele raamatuid,” ütles MTÜ SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi tegevjuht Triin Lumi. Kingitavate raamatute hulgas on pea kõik Astrid Lindgreni eesti keeles ilmunud teosed, “Harry Potteri” neli osa, “Nukitsamees”, “Pokulood”, “Pinocchio”, suur muinasjutukogumik, Eesti jõulumuinasjuttude kogumik ja jõuluraamatuid. Samuti kingitakse igale varjupaiga lapsele oma isiklik eakohane juturaamat. Raamatute ostu rahastatakse suvel toimunud heategevuslikus kampaanias kogutud raha eest. 

Laste turvakodud ja varjupaigad annavad ajutist abi ja kaitset vägivalla või konfl iktide tõttu ohtu sattunud ja peavarju ning hoolitsuseta jäänud lastele.

Allikas: Linnaleht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv