Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Pärnakad hindavad südamest tulnud heategusid

Pärnu Postimees

Enne jõule kutsus Pärnu Postimees inimesi üles lehele teada andma lõppeva aasta heategudest, kõige rohkem kirjutati toimetusele väikestest inimlikest tähelepanuavaldustest. Tundub, et suurte heategevuskampaaniate kõrval lähevad inimestele hinge südamest tehtud heateod, mis võtavad tegijalt vaid veidi aega ja eeldavad soovi ligimest aidata. 

Nii näiteks kirjutas sügisel autoõnnetuses ema kaotanud naine, kuidas üks noormees pakkus end tegema PowerPoint fotoprogrammi hukkunud proua aktiivsest ja mitmekülgsest elust. Mälestus armsast emast ja vanaemast on talletatud kogu suguvõsale ning pere on noormehele tema panuse eest väga tänulik. 

Teine proua meenutas tänutundega Krooni kohvikus talle pidulikult kaetud sünnipäevalauda, positiivseid emotsioone pakkunud Costa Rica rahvantsuansambli kontserti ja Virve Kösteri plaadiesitlusõhtut. 

Pärnu toimetulekukool soovis tänada LC Pärnu Koidula seltsi ettevõtlikke naisi, kes heategevusmüükide ja korjandustega kogus raha kooli käsitöötoa remondiks. Samuti aitasid koolirahvast rahvatantsuansambel Kajakas ja Pärnu kutsehariduskeskus, kelle heategevuskontsertidega koguti raha kooli mänguväljaku jaoks, muretseti arvuti ja palju raamatuid. 

Toimetusele kirjutati ka ise tehtud headest tegudest, mis tegijale mitmekordset rõõmu valmistasid: uut energiat ja elujõudu leidis inimene, kes sõidutas metsade vahele koju öise hääletaja, truu sõbra sai prügimäelt kassikese päästnud naine. 

Aasta jooksul on Pärnus korraldatud mitu suuremat heategevusüritust. Zontade kontserdiga “Andekas laps astub lavale” tunnustati tublisid lapsi. Kodutute loomade varjupaika on toetatud paljude annetustega, Audru ja Paikuse koolilapsed algatasid nende heaks korjanduse. 

Pärnu haigla lastekliinikule koguti Selveri kampaaniaga raha pulssoksümeetri ostmiseks, Raeküla teatejooksul annetusi Haapsalu rehabilitatsioonikeskuse jaoks ning Lions Club ootab veel jõuludeni annetusi Ida-Tallinna haigla silmakliiniku diagnostikaseadmete tarvis. Heategevuskontserte korraldati Tõstamaa kiriku tornikiivri ja Audru kiriku oreli taastamiseks, Pärnu pereabikeskuses valmis MTÜ SEB Ühispanga heategevusfondi toel uus mänguväljak.

Allikas: Pärnu Postimees

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv