Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Heategevusfond hoolib

SEB Kliendileht

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfond toetab laste varjupaikasid ning turvakodusid lisaks annetustest kogutud rahale ka toredate ürituste läbiviimisega. Kõik ikka selleks, et vanemliku hoolitsuseta lapsi rohkem aidata!

Juunis 2007 tegime SEB Eesti Ühispanga töötajatele üleskutse moodustada Heategevusfondi toetuseks Klubi. Esimese üleskutse peale liitus sellega 24 suure südamega ja hakkajat vabatahtlikku, kes näitasid üles valmidust investeerida oma aega, pädevust ja tähelepanu varjupaikade laste heaks. Tänaseks on vabatahtlike arv veelgi kasvanud.

Novembris käis Klubi Pärnus. Väljasõidu raames võeti nõuks koostegemise rõõmuga lavastada pisike etendus ning see Pärnu Pereabikeskuse lastele ette kanda. Koos mõeldi välja idee ning pandi kokku õpetliku mõtteteraga lugu rebasepoisist, kes püüdis teiste metsaelanike abiga selgusele jõuda, kes ta on. Laste tagasiside peegeldus nende naerul ja elevil nägudest. Sellest lühikesest õhtust jäi Klubi liikmetele hinge soe tunne tehtu üle – tore oli muuta laste õhtu värvikaks ja meeldejäävaks. Mõnusas jõuluootuses käisid vabatahtlikud detsembris Tallinna Lastekodu Laste Varjupaigas ja Pärnus asuvas Pereabikeskuses lastega piparkooke küpsetamas. Klubisse kuuluva Geily Marmori sõnul oli piparkooke küpsetama sõites hinges ärevus: kas ta ikka suudab piisavalt kiiresti laste sekka sulanduda ja nende usalduse võita. „Kohanemine toimus aga ülikiiresti. Hiljem lahkudes justkui miski helises hinges: sain veeta täisväärtuslikku aega väga toredate väikeste inimeste seltsis. Teen seda kindlasti jälle!“ ütleb ta.

Detsembris ja jaanuaris toimus jõuluringsõit, mille raames käisid vabatahtlikud koos „Onu Raivo jutupliiatsiga“ läbi kõik koostööpartneritest varjupaigad: Tallinna Lastekodu Laste Varjupaiga, Pereabikeskuse Pärnus, Narva Laste Varjupaiga, Sillamäel asuva Laste Hoolekande Asutuse „Lootus“ ja Tartu Laste Turvakodu. Lastega koos kuulati muinasjuttu ja joonistati, fond kinkis varjupaikadele lasteraamatuid. Samuti sai iga laps oma isikliku eakohase juturaamatu. Üheskoos lastega plaanime ette võtta huvitavaid tegevusi ka tulevikus, korraldades üritusi nii üle Eesti kui ka piirkonniti. Ees ootab palju toredaid ettevõtmisi, näiteks ratsutamine, piknik ja matk looduses, loomaaia külastus, kino- ja teatrietendused jms. Eesmärk on pakkuda lastele üheskoos palju toredaid päevi ning panna nad tundma, et neist tõesti hoolitakse. Pisikesed kontaktid suurte sõpradega on lastele väga vajalikud. Kõik võidavad, kui sõbrad aitavad!

Lisainfot Heategevusfondi kohta leiad aadressilt www.seb.ee/heategevusfond.

Triin Lumi

SEB Eesti Ühispanga Heategevusfondi tegevjuht

Allikas: SEB Kliendileht

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv