Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

G-Enka pani varjupaiga lapsed räppima

DELFI Publik

Möödunud reedel toimus Pärnu lastekodu helistuudios Pärnu pereabikeskuse lastele muusikateemaline töötuba, mida juhtis räppar G-Enka.

G-Enka eesmärk oli julgustada lapsi oma mõtteid, unistusi ja kogemusi sõnadesse panema ning näidata, et selleks ei pea olema muusikaalast eriharidust, kirjutab Pärnu Postimees. 

“Kui lapsed ütlevad mulle, et nad ei oska laulda, vastan alati, et mulle väga meeldib muusika ja mina ka ei oska laulda, just sellepärast räpingi,” ei näe G-Enka põhjust, miks viisipidamatus peaks segama riimiseadmist.

G-Enka sõnade kohaselt on räppimine kõigest luuletus, millel on riim. Pärast G-Enka julgustavat monoloogi said lapsed paberi-pliiatsi kätte ja võimaluse ise neljarealine riim kokku panna.

Töötoas osalenutel lubati enda kirjutatud read Pärnu lastekodu helistuudios linti laulda, kuid seda võimalust kasutas vaid kaks vähem tagasihoidlikku, kellest pisem räppis oma luuletuse asemel Tanel Padari ja The Suni laulu “Kuu on päike”.

G-Enka kiitis lastekodupoiste ehitatud stuudio kvaliteeti ja lubas, et “Kuu on päike” kaver saab Tanel Padarile edasi antud.

Allikas: Publik (Delfi)

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv