Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Ninas uue kingakarbi lõhn

Jalatsid kuluvad kiirelt, eriti lastel, kes on palju liikuvad jalatsikandjad. Enamjaolt on ikka nii, et meie turvakodudes peatuvate laste uus on pea alati kellegi teise vana ... Asutuste võimalused on piiratud, seepärast ei ole võimalik lapse majja saabudes osta talle alati aastaajale sobivaid uusi jalanõusid.

Juunis-juulis toimus fondi heategevuslik kampaania „500 paari jalanõusid turvakodude lastele!”, millega kogutud annetuste eest soetasime laste turvakodudele kvaliteetsed jalavarjud – kingad, jooksujalanõud, kummikud, talvesaapad jm. Augusti esimestel päevadel jõudsid kingitused/saadetised/kastid koos jalatsitega laste turvakodudesse kohale. Kõiki jalanõusid ei jaotatud kohe laiali, see toimub vastavalt vajadusele.

Kulleri saabudes seisid nii mõneski majas lapsed rivis, et uudistada kastide sisu. Õhus oli palju elevust ja heameelt. Igaüks leidis endale midagi. Saapaid prooviti jalga ja lapsed kirjutasid karpidele oma nimed, et jahedate ilmade saabudes uued jalatsid ära tunda. Mõni laps arvas, et värv võiks ehk pisut teine olla, kuid võttis kingituse tänuga vastu, sest ega paljajalu parem ole. Kõigil on ju hea meel oma esimeste, tõeliselt mugavate, uute pakendist võetud jalatsite üle.

Väikeste sportlaste debüüt jooksutossudega toimus augusti keskel, mil lapsed võtsid osa Narvas toimunud rahvaspordiüritusest Energia jooks. Kõik-kõik on uus septembrikuus – jah, nüüd ka turvakodude lastel uue kooliaasta eel.

Toomas on 15-aastane lastekoduelust unistav poiss, sest seal ei pea osa saama ema joomapidudest ja kasuisa vägivallatsemisest. Turvakodusse tuli ta vähese „kaasavaraga” – jalas lühikesed püksid, seljas T-särk ning varvaste otsas kulunud suveplätud, kust varbad kiikasid lisaks taevale ka maapinda. Kodust lahkumise valu ei võta miski, kuid täna on Toomas pisut rõõmsam, sest tal on jalas mugav matkasaabas, millega suurele elumuutusele ja sügisele vastu minna. Ja nüüd on see esimest korda elus nii – tal on jalas uhiuus saabas, päris enda oma kohe.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.