Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Naiste korvpalli meistriliiga mängijad piparkoogirallil

Delfi

Detsembrikuus toimub SEB Heategevusfondi eestvedamisel ringsõit piparkoogiralli, kus vabatahtlikud täiskasvanud käivad viiendat aastat külas laste turvakodudes üle Eesti, et üheskoos jõuluajal piparkooke küpsetada.

Sel aastal algas ringsõit Haiba Lastekodust ning ees ootavad turvakodud Ida-Virumaal, Pärnus, Tallinnas ja Tartus. Haibas olid lastele vabatahtlikena seltsiks Eclexi, Audentes SG/Noortekoondise ja Tartu Ülikooli mängijad, kes meeleolukal piparkoogirallil tegid lastega koos põlled jahuseks, suu magusaks, asenduskodu maja piparkoogilõhnaliseks ja laste meeled rõõmsaks. Meistriliiga naiskonnad osalevad piparkoogiralli ringreisil juba teist aastat järjest.

Eclexi üks liidritest ja naiste rahvuskoondisesse kuuluv Kerttu Jallai jagas emotsioone: " Väga tore ja südantsoojendav kogemus, eriti just praegusel jõuluajal. Hea meel oli näha kui palju rõõmu see lastele tõi. Osaleme võimaluse korral kindlasti ka järgmine aasta."

MTÜ SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi lisas: „Fondi eesmärk ei ole ainult raha kogumine, sama oluline on ka inimeste soov ise aidata. Turvakodus peatuvad lapsed vajavad oma kõrvale täiskasvanuid, kellega koos huvitavaid asju ette võtta – kvaliteetaeg lapsega on kindlasti ka üks käitumisprobleeme ennetavatest teguritest ning aitab toetada laste arengut ja toimetulekut tulevases elus. Koos tehakse kõike seda, mis tavaperes elavatele lastele on loomulik osa lapsepõlvest – ja seda mitte vaid heategevuse “kõrghooajal” jõulukuul, vaid aasta ringi“

Lisaks teevad piparkoogiralli raames lapsed koos vabatahtlikega kauneid kunstiteoseid – kaelaehteid ja muud kingipakki sobivat.

Allikas: Delfi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv