Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Naiskorvpallurid mängisid lastega veepalli (VIDEO!)

Juba neljandat aastat järjest kutsus Tallink Spa & Conference Hotel sünnipäeva puhul külla hoolekandeasutuste lapsi – sünnipäev on rõõmu päev ja just õige hetk seda rõõmu teistega jagada! Koostöös SEB heategevusfondiga korraldatud veepeost võtsid osa üheksa laste turvakodu lapsed üle Eesti, kokku pea 150 külalist.

Veetrallis lustisid vabatahtlikena ka naiskorvpallurid NikeWomani, Eclexi ja Audentes SK/Noortekoondise võistkondadest, sealhulgas ka Eesti naiste rahvuskoondise liikmed, kes võistlesid madratsirallil ja veepallis ning nautisid koos lastega basseinimõnusid.

Pereabikeskuse kasvataja Jaana: “Meie kõige väiksematele oli suureks ehmatuseks see, kui saunauks lahti läks ja aurupilv vastu pahvatas. Tüdrukud võtsid rõõmuga kõikidest võistlusest osa ja ujusid madratsitel võidu, pisemad ajasid palle taga ja poisid mängisid pallisõda.”

12-aastane Martin ja tema vend Janar, kes peatselt turvakodust lastekodusse elama lähevad, olid veendunud, et pakutud jäätis ja suhkruvatt ongi peale ujumise maailma kõige paremad asjad!
Kätlin (14), tüdruk, kelle lahutatud vanemad üritavad last pingpongipallina teineteise kaela veeretada oli pärast veepidu rõõmsas tujus: “Ujuda oli väga lahe, aga kõige rohkem meeldis mulle basseinis maasikasmuutit juua, ja aurusaun ka. See oli selline hea päev, kus mõtted läksid halbadelt asjadelt ära.”

Kaheksase Armini lemmikuks oli täispuhutavate haikalade peal hüppamine, õuebasseinis mõnulemine, söömine ja joomine.
Elina (15), Kaili (14) ja Thea (16) vadistasid läbisegi: “Meile meeldis see spaa, sest see tekitas meis rahu ja elust rõõmutundmise tunde. Saunad lõõgastasid. Lahe oli!”
Tiina (14) lisas, et poisse olevat vähe olnud, aga muidu oli igati lahe!

Väike Tiit (6) käis saunas ja rääkis seal meestelugusid, küsides laval kasvatajalt: “Kaua sa veel mõtled siin istuda?” Kasvataja kostis, et natuke veel, kuni soe hakkab. Tiit kommenteeris: “Imelik, mul on juba kuum!” Kasvataja siis suunas, et poiss võib ju ees minema hakata, mispeale poiss vastas: “Ei, ma ootan, et mul ka soe hakkaks...”

Väikestele tüdrukutele Tanjale (6) ja Elele (7) meeldis kõige enam mullivannis – seal oli soe-soe vesi ning turvaline ja tähtis oli sedasi suuremate sõprade seltsis smuutit juua.
Neljane Viktoria rääkis veel ka järgmisel päeval kasvatajale, kuidas ta ujumas käis ja kala mängis, küsides samas, kas ta nüüd võib kaasa antud ujumisrõngaga ka toas ringi käia …

Nagu tavaks saanud, seadsid Harjumaa lapsed oma emotsioonid taas riimi:

Kevadkuu on täies hoos, lastepere rõõmsalt koos
Tallinnasse läheme, spaas seal rõõmsalt ujume

Spaas sai nalja väga palju
Mesimumm ja Potsataja, laste sõbrad naerutajad
Kallistasid, tegid pai, kallistusi vastu said

Vees seal hakkas õige trall. Mereröövel, vahva naine
Võistlusi viis läbi ta, väikeste ja suurtega

Pallimeri, söögid head, kalaga sai ujuda
Saunas käidud, joodud, söödud, kodu poole läksime
Järgmist korda ootama ja teid väga täname

Lõpetuseks soovime, et tuleks ruttu kevade
Suure päikse soojaga, ära viiks siis lume ta
Libeduse võtaks ka, et saaks murul hullata
ja üritusi uusi oodata

Vaata toimunud ürituse videot siit: http://www.youtube.com/watch?v=FIgwHIEjOlA ja tutvu pidigaleriiga http://pilt.delfi.ee/album/206369/?page=1.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.