Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Naeratavad varbad!

Juulis lõppes SEB Heategevusfondi kampaania “500 paari jalanõusid turvakodude lastele!”, mille käigus kogusime kahe kuu jooksul heategevuseks 34 480 eurot.

Kampaaniaga toetas varjupaiku ja kinkis seal viibivatele lastele positiivseid emotsioone kokku 6407 inimest. See on liigutav, et Eestis on nii palju inimesi, kes on valmis “tükikesi endast” andma, et teistele midagi kinkida. Aitäh kõigile annetajatele!

Tunnen heameelt, et kampaaniaga kogusime rohkem raha kui 500 jalatsipaari soetamiseks vaja oli. Lisaks kingitud jalatsitele saame jätkata laste varjupaikade ja turvakodude abistamist üle Eesti, toetades neid nii rahaliselt kui ka erinevate vahendite ja tarvikutega ning üritustega, mis toetavad laste arengut ja toimetulekut tulevases elus.

Laste kehvade jalatsite probleem kõnetas paljusid inimesi. Laste mitmekülgse arengu eelduseks on igasugune füüsiline tegevus värskes õhus. Korraliku jalatsi kandmine nii sportimisel kui ka igapäevaelus mõjutab paljuski lapse jalgade ja kogu tugiaparaadi arengut. Varjupaikade lastel on nüüd olemas korralikud jalavarjud ja ma tean, et paljud annetajad vaatasid ka oma laste jalatsid kriitiliselt üle, veendumaks, kas need on ikka kasvava jala arenguks sobivad. Usutavasti oli meie kampaaniast kasu ka laiemalt kui vaid vanemliku hoolitsuseta lastele.

Kampaania kokkuvõtteks korraldasime Tallinna loomaaia Rebasemäe piknikuplatsil meeleoluka suvepäeva turvakodude lastele, kus andsime turvakodudele üle annetuste eest soetatud 500 paari jalatseid. Kohal oli enam kui 100 last erinevatest turvakodudest üle Eesti. Praktilisi kogemusi tervisliku liikumise kohta jagasid olümpialane ja Eesti parim pikamaajooksja Tiidrek Nurme ning kolmikud õed Liina, Leila ja Lily Luik, kes kuuluvad Eesti naiste pikamaajooksu tippu. Samuti oli võimalus osaleda töötoas, kus üheskoos joonistati meelepäraste värvide ja mustritega hiigelsuured unistuste ketsid. Huvitavaid lugusid pajatas Aleksei Turovski, kes rääkis lastele sellest, milliseid “jalatseid” loomariigi esindajad kannavad.

Ürituse kokkuvõtvat videot vaata siit.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.