Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Muumitroll laval ja lapsed lava taga

Koolivaheajal sõitsid turvakodude lapsed üle Eesti kokku Rakvere teatrisse, et osa saada septembris lavale toodud etendusest „Muumitroll ja Sabatäht“ ning põnevast ringkäigust teatri lavatagustesse ruumidesse.

Hommikul teatrimajja jõudes ootas lapsi esmalt ees vahva etendus, kus sai nautida nii teatri- kui ka filmielamusi. Näidendi järel olid lapsed rõõmsalt elevil, sest neil avanes võimalus kiigata lavatagustesse ruumidesse: lavale ja grimmiruumi, kostüümide ja lavadekoratsioonide panipaika ja mujale, kus kees pärast etendust vilgas elu.

Palju põnevat uudistamist pakkusid kostüümilao sisu ja grimmitoas tehtavad tööd – saadi teada, kuidas inimesest saab jänes ja blondist näitlejannast nõiamoor jms. Väikesed teatrihuvilised said proovida erinevaid parukaid ja mütse ning kehastuda kuningaks või narriks.

Teatrimaja giidid jagasid meeleolukaid seikasid teatri argipäeva tegemistest. Lapsed olid väga õnnelikud, sest seda ei juhtu ju iga päev, et neid lastakse lavale ja igale poole mujale, kuhu tavakülastaja ei pääse ning lubatakse osatäitjaid lähemalt uurida ja katsuda.

Etenduse ja ekskursiooni järel ootas lapsi teatrikohvikus kõhutäide, et pikal koduteel nälg näpistama ei hakkaks. Suur oli laste imestus, kui nende seltsi tulid Muumitroll, Piripiiga ja Nuuskmõmmik, kes jagasid lahkelt autogramme noorte austajate kavalehtedele.

Kaheteistkümnene Dima võttis päeva kokku sõnadega: „Mulle meeldis Rakvere teatri etendus „Muumitroll“, see oli väga vahva. Mulle meeldis väga söök. Mulle meeldis, et bussiga oli vaja sõita 1 tund ja 30 minutit. Meeldis veel ekskursioon ja meeldis Muumitrolliga fotot teha.“

Tänane teatrikülastus täitis taas kord omamoodi eesti- ja venekeelsete laste lõimumise eesmärki. Narva ja Rakvere vaheline maa pole just kõige pikem, kuid eestikeelse etenduse külastamine oli enamusele vene keelt emakeelena kõnelevatele lastele esmakordne. See oli suursündmus, kus lapsed said ka oma keeleoskuse proovile panna. Ma arvan, et põnev oleks minna eestikeelsete lastega ka venekeelsetele üritustele – see avardaks ja rikastaks kindlasti nende maailmapilti ning tõstaks esile keeleoskuse olulisust.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.