Lastega ja lastele

Auhinnaga „Lastega ja lastele“ täname ja tunnustame inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on positiivselt mõjutanud laste ja perede käekäiku.
Tunnustusauhinna taotluste voor on avatud 15. aprillini.

Esita taotlus

Mustkunstitrikid, mis on võimalikud või siis pole ka ...

Juuli lõpus esinesid esmakordselt Tallinnas maailmakuulsad illusioonikunstnikud André ja Tim Kole. Koostöös etenduse korraldajaga oli Nokia kontserdimajas toimunud etendusest võimalus osa saada ka turvakodudes peatuvatel lastel.


Artistid esitasid trikke, mis panid publiku ahhetama: nii kadus lavalt Vabadussammas, kaunis abiline hõljus läbi terasplaadi, püramiidist topiti läbi mõõgaterasid jpm. Laste lemmiktrikiks osutus etteaste, kui artist palus lavale tulla viiel 8–11-aastasel lapsel. Neid kogunes sinna küll rohkem kui ühe käe sõrmede jagu, aga kõigile leiti laval roll ja ka meie julgemad lapsed võivad nüüd öelda, et on kuulsa mustkunstnikuga koos esinenud. Seejärel valas hr Kole klaasist vaasi vett ja pani vaasi tagurpidi ühe poisi pealaele. Edasi „puuris“ ta poisile otsaette augu, kinnitas selle ette kraani ja lasi vee vaasist taas klaasi. Lapsed olid seda meelt, et illusionistid tegid ilmvõimatuid asju, võludes muu hulgas välja münte kõige ootamatumatest kohtadest. Tim Kole seisis mängleva kergusega isegi vee peal – aga see on ju samuti võimatu!

Etendus jättis lastele vapustava mulje. Terve tagasitee koju oli bussis arutamist, kuidas need trikid ikkagi käisid ja kuidas see võimalik oli ning lastel oli naljaga pooleks huulil ka küsimus, kas mustkunstnik ise ikka sai aru, et mida ja kuidas ta kõike tegi. Nuputamist ja vaidlemist trikkide üle jagus kuni koduni välja.

Õhtul prooviti ise trikke järele teha ning järgmisel päeval kiirustas osa lapsi õhinal raamatukokku, et leida sealt raamat, milles õpetatakse trikkide tegemise saladusi.

Triin Lumi

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.