Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Muljeid Maijooksult

21. mail toimunud SEB Maijooksul osales läbi aegade kõige rohkem naisi – kokku jooksis Tallinna Lauluväljakul ligi 10 000 naist ja 2000 last. Selle suure hulga jooksjate hulgas oli ka sadakond turvakodudes peatuvat last ja noort Pärnu-, Tartu- ja Harjumaalt, Ida-Virumaalt ning Tallinnast.

Suur jooksupäev algas lastejooksudega 250 m rajal, kus korraldajatel tuli koordineerida 2-12-aastaste jooksuhuviliste tungi rajale pääseda. Lapsi oli tõesti palju ja sagimist rohkem kui küll.

Kõik, kes lastejooksudest välja kasvanud, said oma võimed proovile panna 7 km pikkusel rajal kõndides või joostes. Stardipauk päikesepaistelisele rajale kõlas olümpiavõitja Gerd Kanteri käe läbi. Pärnumaalt pärit 7-aastased Kairi ja Kairit jutustasid jooksmast tulles, et nemad käisid Tallinnas kõndimas ning kui nad suureks saavad, hakkavad nad kindlasti naisteks ja sportlasteks ...

Jooksupäeval juhtus nii mõndagi. Kripeldama jäi vahejuhtum, kus ühele 7-aastasele vene keelt rääkivale Sillamäe poisile sähvas üks aktiivne täiskasvanu etteheitvalt, miks ta riigikeelt ei räägi. See võttis poisil arusaadavalt jooksuisu ära. Õnneks oli hea sõber valmis tema eest rajale minema ja auhinnata ei jäänud keegi. Heade annetajate toel oleme ju Ida-Virumaa turvakodude lapsed ka sel põhjusel kutsunud oma üritustest osa saama, et neil oleks võimalus õppida elama meie ühiskonnas kehtivate reeglite järgi, saada osa eesti kultuurist ja mõista eesti rahva omapära.

SEB Maijooks on läbi aegade olnud naistejooks, mis tähendab seda, et poisid pikale rajale kaasa minna ei saa. Ida-Virumaalt pärid vennad Anar ja Andre olid sellest teadmisest küll algul pisut kurvad, kuid rõõmustasid samas, et said vähemasti lastejooksudel jõudu katsuda ning pingutuse eest diplomi koju viia. Ka Narva kõige pisem sportlane, 2-aastane Nikita rääkis kõigile oma pudikeeles, kui ruttu-ruttu ta jooksnud oli.

7 km raja läbinud Liina veetis jooksujärgse aja koos Haiba tüdrukutega, kellest kolmele on ta ka tugiisikuks. “Tüdrukud olid jooksul osalemisest vahvalt punaste põskede ja rõõmsate nägudega ning sukeldusid põnevusega jooksu lõpul jagatud nänni. Olen isiklikult õnnelik, et nende emotsioonist osa sain,” ütles Liina.

Koostöös Sportland Eestiga loositi Maijooksul osalenud turvakodude laste vahel välja Nike jooksujalanõud. Fortuunaks oli laval Maijooksu värske võitja Jekaterina Patjuk ja võitjaks osutus 9-aastane jooksusõber Sandra Ida-Virumaalt. Sandra rõõm oli piiritu: “Ma olin esimest korda Tallinnas, ma esimest korda võitsin, AINULT mina võitsin!”

Kui kõik kõndijad-jooksjad rajalt tagasi jõudsid, pakuti noorsportlastele kehakinnitust, et enne koduteele asumist jõuvarud taastada. Sama kiiresti, kui šokolaadi- ja vaniljejäätise pallid kõhtudesse kadusid, langesid väsimusenäitajad miinimumi.

Kati Käpp

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.