Jõulusoovide puu

Jõulusoovide puul on turva- ja asenduskodude laste jõuluvanale saadetud unistused ja soovid. Et need ei jääks pelgalt unistusteks, vali jõulupuult kink ning tee annetus vastavalt oma võimalustele.

www.heategevusfond.ee/joulupuu

Maijooksust tundsid rõõmu 100 turvakodude last

Neljas

21. mail toimus Tallinnas Lauluväljakul 24. SEB Maijooks, millest võtsid osa ka turvakodude lapsed üle Eesti. Maijooks oli avaürituseks turvakodude laste spordisuvele, mil SEB Heategevusfondi toel plaanitakse osaleda erinevatel rahvaspordiüritustel, et süstida spordipisik ka turvakodudes peatuvatesse lastesse.

Maijooksul osales ligi 100 last Pärnumaalt, Harjumaalt, Tartumaalt, Ida-Virumaalt ja Tallinnast, kes läbisid lastejooksu 250 m või pika 7 km distantsi. Kõige nooremad osalejad olid lasterajal 2-aastased ning vanimad suurel rajal 18-aastased turvakodudes peatuvad tüdrukud.

Koostöös Sportland Eestiga loositi Maijooksul osalenud turvakodude laste vahel välja Nike jooksujalanõud. Fortuunaks oli laval Maijooksu värske võitja Jekaterina Patjuk ja võitjaks osutus 9-aastane jooksusõber Sandra Ida-Virumaalt. "Ma olin esimest korda Tallinnas, ma esimest korda võitsin, ainult mina võitsin!” Tüdruk oli kindel, et sellel suurel ja enam kui 12 000 osalejaga spordipäeval oli vaid üks võitja, kelleks oligi tema ise!

Pärnumaalt pärit 7-aastased Kairi ja Kairit jutustasid jooksupäeva järgselt koduteel olles, et nemad käisid Tallinnas kõndimas ning kui nad suureks saavad, siis nad hakkavad kindlasti naisteks ja sportlasteks.

Anar ja Andre, vennad Ida-Virumaa turvakodust, olid natuke kurvad, kui said aru, et naistejooks tähendab seda, et poisid pikale rajale kaasa minna ei saagi. Kuid rõõmustasid samas, et vähemasti lastejooksudel said nad jõudu katsuda ning pingutuse eest omale diplomi koju viia.

Allikas: Neljas

Osale heateos Täname Sind abi eest, kui oled meie heategevusprogrammi juba toetanud või kavatsed seda teha tulevikus. Sõlmi püsikorraldusleping summas 3 eurot kuus või aita ühekordse annetusega.

Meediakajastuste arhiiv